پنج ناحیه برای فرود Philae بر روی دنباله‌دار

پنج ناحیه برای فرود Philae بر روی دنباله‌دار

باشگاه نجوم ساری/ کاوشگر فضایی اروپایی Philae در ماه نوامبر بر روی دنباله‌دار ۶۷P فرود می‌آید. دانشمندان ۵ منطقه را برای فرود آن مشخص کردند. پس از بررسی تصاویر ارسالی توسط کاوشگر رزتا از این جرم نامتجانس که در ۶ آگوست به آن رسید توانستند مکان‌های فرود Philae را مشخص کنند.
دنباله‌دار ۶۷P/C-G با تخته‌سنگ‌هایی به اندازه خانه ساخته شده است و سطحی ناهموار با پرتگاه‌ها و برآمدگی‌هایی سخت دارد که فرود Philae را با مشکل مواجه می‌کند. این دنباله‌دار از سه قسمت تشکیل شده است: سر، گردن و بدنه. در ابتدا ۱۰ منطقه برای فرود مشخص شد اما در هفته قبل به ۵ منطقه کاهش یافت.
Philae به مقداری نور خورشید برای فرود موفق نیاز دارد تا باتری‌هایش را پس از فرود شارژ کند البته پس از اینکه شارژ ۶۴ ساعته اولیه باتری تمام شود. اما نور زیاد خورشید هم ممکن است باعث داغ شدن کاوشگر شود، بنابراین دانشمندان باید نقطه‌ای برای فرود تعیین کنند که تعادلی در دما در آنجا وجود داشته باشد. همچنین نقطه مورد نظر باید به گونه‌ای تعیین شود که رزتا و فرودگرش قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر باشند.
هر دو کاوشگر دنباله‌دار را در طول یک سال در مسیر حرکت به سوی خورشید تحت نظر قرار می‌دهند. همچنان که دنباله‌دار به سوی خورشید می‌رود رزتا از مدار آن را تحت نظر می‌گیرد و Philae بر روی سطح، دنباله‌دار را برای فعالیت‌هایی بر روی آن مورد کاوش قرار می‌دهد. کاوشگر و دنباله‌دار هم‌اکنون در فاصله ۵۲۲ میلیون کیلومتری خورشید در حرکتند. در طول یک سال هر دو ۱۱۵ میلیون کیلومتر پرواز خواهند داشت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنج ناحیه برای فرود Philae بر روی دنباله‌دار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X