افخم: ائتلاف علیه داعش خارج از مکانیزم‌های سازمان ملل متحد است / برخی کشورها ریاکار سیاسی اند

افخم: ائتلاف علیه داعش خارج از مکانیزم‌های سازمان ملل متحد است / برخی کشورها ریاکار سیاسی اند

فارس / سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص موضع این وزارتخانه درباره تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه تکفیری‌های «داعش» تصریح کرد که این ائتلاف خارج از مکانیزم‌های سازمان ملل متحد شکل گرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاست‌ خارجی خبرگزاری فارس، «مرضیه افخم»، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درخصوص تحولات مرتبط با تشکیل ائتلاف بین المللی علیه داعش ، با اشاره به اینکه موضع و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در این رابطه پیش از این در عالیترین سطوح از جمله توسط مقام معظم رهبری اعلام شده و وزارت امور خارجه نیز پیش از این در این رابطه مواضع روشنی داشته است ، گفت : ماهیت قانونی ائتلاف تشکیل شده از منظر حقوق بین الملل محل سؤال جدی است و این ائتلاف خارج از مکانیزم های سازمان ملل متحد شکل گرفته است . مضافاً اینکه اهداف اعلام شده این ائتلاف در مبارزه علیه تروریسم، با برخی اقدام های قبلی و فعلی بانیان اصلی و تعدادی از اعضای آن درخصوص تروریسم همخوانی ندارد.

مرضیه افخم با اشاره به ریاکاری سیاسی برخی کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم که اکنون پرچمداری مبارزه با داعش را عهده‌دار شده‌اند، افزود : مبارزه با تروریسم بیش از آنکه نیازمند ائتلاف های عریض و طویل و مانورهای رسانه ای و تبلیغی باشد ، نیازمند اراده سیاسی و پرهیز از بازی های دوگانه درخصوص تروریسم و مصادیق آن است و متأسفانه سابقه برخی از اعضای برجسته ائتلاف یاد شده نشان می دهد که پرونده ای قطور در استفاده ابزاری از تروریسم و برخورد دوگانه با مصادیق این پدیده دارند .

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن تأکید بر شفافیت مواضع کشورمان درخصوص ضرورت مقابله صادقانه و حقیقی با پدیده تروریسم ، تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران همواره در این زمینه مسئولانه عمل کرده و بر همین مبنا بر ضرورت اقدام مسئولانه و صادقانه همه کشورها در کمک حقیقی به دولت و ملت عراق در روند مقابله با تروریسم و پرهیز از اقدامات مداخله جویانه نظامی و سیاسی در مسائل داخلی کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم تأکید می نماید .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افخم: ائتلاف علیه داعش خارج از مکانیزم‌های سازمان ملل متحد است / برخی کشورها ریاکار سیاسی اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X