تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

ترنجی/ سونی پرچمدار نیمه دوم 2014 خود را معرفی کرد, اکسپریا زی3. در ترنجی مطالب زیادی درباره ای دستگاه شایسه و زیبای سونی خواندید و با هم زیر روی آن را بررسی کردیم. اما همیشه نکاتی هست که بعد‌ها کشف میشه و منتظر میشه، در این مطلب با 9 یا به عبارت ریتمیک تر، 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 را با هم مرور خواهیم کرد و برخی از آنها واقعا عالی و بی همتا است.سونی در رابط کاربری خود هنوز تغییر ظاهری اعمال نکرده است و می‌توان گفت قدیمی‌ترین “ظاهر” را در بین رابط‌های کاربری دارد, آپتیموس تاچویز و سنس همگی لباسی نو بر تن کرده اند اما رابط سونی خیر. خب مسلما این بدین معنی نیست که مهندسین سونی دست روی دست گذاشته اند و هیچ کاری نکرده اند، در بررسی اکسپریا زی2 با هم دیدیدم که هرچند تغییرات کوچکی نسبت به رابط قدیمی‌موجود در اکسپریا زی1 روی داده بود اما چقدر تاثیر داشتند. حالا در اکسپریا زی3 دوباره شاهد همین رویکرد هستیم.

1: قابلیت توقف و از سرگیری فیلم برداری

شاید با خود بگویید ین که دیگر قابلیت نیست! برای ما هم سوال بود که چرا در رابط کاربری دوربین سونی چنین قابلیتی وجود ندارد اما دیگر اسن سوال وجود نخواهد داشت، چرا که در اکسپریا زی3 این گزینه اضافه شده است.

2: حالت Ultra STAMINA برای عمر باتری 1 هفته ای

ادعای بزرگی است، عمر باتری 1 هفته ای اما از نظر شخصی ما “بعید” نیست. در بررسی اکسپریا زی2 به عمر باتری خیلی خوب ان اشاره کردیم و این موضوع مسلما در زی3 هم ادامه خواهد داشت (هر چند حجم باتری کاهش داشته است) و با این حالت اصلاح شده شاید سونی واقعا به این عمر باتری عالی دست پیدا کرده باشد. باید منتظر باشیم تا اکسپریا زی3 به دفتر ترنجی برسد و با هم آن را ترجبه کنیمو

3: دستگاه خود را با هر دستگاه جانبی سونی آنلاک کنید

این قابلیت را اولین بار در گلکسی نوت3 (بررسی ترنجی) دیدیم که با وجود گلکسی گیر این قابلیت را داشت و حالا در اکسپریا زی3 آن را شاهد هستیم. این قابلیت به این صورت است که تا وقتی دستگاه به دستگاه جانبی از طریق بلوتوث متصل است ( با به عبارت وهم آمیز تر؛ دو دستگاه به هم نزدیک هستند!) قفل دستگاه را غیر فعال می‌کند و نیازی به وارد کردن رمز ندارید.

4: ضبط محتوای نمایش داده شده روی نمایشگر

این را خیلی دوست داریم؛ اگر دنیا تحت سیطره ما بود مطمئن باشید همه شرکت‌ها باید این قابلیت را به صورت پیش فرض روی دستگاهشان می‌گذاشتند. امیدواریم که بدون نیازبه فشار ما(!) این مهم روی بدهد. بگذریم, این قابلیت نیاز به توضیح زیادی ندارد و مشخص است اما کاربرد بسیاری دارد.

5: حالت چرخش هوشمند

به هر سمتی بچرخید نمایشگر هم به صورت خودکار با شما خواهد چرخید…. آ … تبلیغات آیفون نسل اول که نیست …. البته حتما این قابلیت را در گلکسی اس4 با نام Smart rotation به یاد دارید. این قابلیت بدین صورت است که وضعیت چرخش محتوای نمایش داده شده روی نمایشگر فقط به وضعیت دستگاه بستکی ندارد و وضعیت شما هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. البته قبلا و در نقد و بررسی اکسپریا زی2 دیده ایم که سونی به روش خود قابلیت‌هایی مثل smart stay را تحت عنوان smart backlight ارایه کرده است و حالا باید دید که این بار هم راه جدیدی دارد یا نه.

6: شخصی سازی گزینه‌های تنظیمات سریع با سرعت بیشتر

حتما در رابط کاربری سونی در نقد اکسپریا زی2 به یاد دارید که درباره نوار اعلانیه‌های باز-طراحی شده آن صحبت کردیم. حالا در زی3 این بهبود به نظر سونی حتی بهتر شده است اما به نظر شخصی ما تغییر “پرکاربردی” نیست. چرا که مگر چند بار در ماه حتی شما این میانبرهای تنظیمات را باز-چینی می‌کنید؟ اما به هر حال این قابلیت وجود دارد

7: تنظمیات صوتی قوی تر برای هدفون‌های مخصوص سونی

اکسپریا زی2 قابلیت بسیار عالی داشت که به آن اجازه می‌داد با هندزفری مخصوص سونی قابلیت حذف نویز داخلی را داشته باشد که این بی نظیر بود. حالا در زی3 این تنظیمات حتی بیشتر می‌شود و اگر عاشق صدا هستید و هدفون‌های سونی را دارید باید بسیار خوشحال باشید، چون تنظیمات مخصوص این هدفون‌ها را مستقیما از خود زی3 می‌توانید انجام دهید.

8: آپدیت سنتر قوی تر

البته نمی‌دانیم این قابلیت چقدر پیشرفت داشته است یا به واقع آیا اصلا جای پیشرفت دارد یا نه اما سونی ان را یک قابلیت جدید در زی3 می‌داند. این قابلیت در رابط کاربری جدید سونی را در اکسپریا زی2 و دیگر دستگاه‌ها با این رابط کاربری دیده ایم. این فقط آپدیت‌های سیستمی‌را چک نمی‌کند بلکه آپدیت‌های نرم افزار‌های پیش فرض خود سونی مثل Album و یا امثال آن را هم بررسی می‌کند و شما را مطلع می‌کند.

9: قابلیت نهم و آخرین آن‌ها؛ ژست‌های حرکتی

در حقیقت این یک قابلیت جدید نیست؛ در اکسپریا زی2 تمام این 3قابلیت ذکر شده موجود است و در قسمت رابط کاربری بررسی اکسپریا زی2 ترنجی آن‌ها را خواهید دید، این 3 عبارت اند از:

1- Smart call handeling
2- Smart Backlight
3- Double tap to wake-up screen

این بود 3+3+3 قابلیت ویژه ای که سونی بری اکسپریا زی3 خود بر شمرده است. نظر شما درباره این قابلیت‌ها و البته خود دستگاه چیست؟ قبل از پایان جمع بندی این قابلیت‌ها را در ویدیو کوتاه 1 دقیقه ای زیر، انجام می‌دهیم :


تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تماشا کنید/ 3+3+3 قابلیت جدید اکسپریا زی3 که مطمئنا نمی‌دانید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X