درخشان: تحویل گرفتن پرسپولیس جگر شیر می‌خواست/ قول قهرمانی نمی‌دهم

درخشان: تحویل گرفتن پرسپولیس جگر شیر می‌خواست/ قول قهرمانی نمی‌دهم

تسنیم/ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است پذیرش مسئولیت این تیم در شرایط فعلی جگر شیر می‌خواسته است.
حمید درخشان پس از بازی دو تیم نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس که با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید در کنفرانس خبری حاضر شد و اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که هفته گذشته داشته‌ایم بازیکنان بازی قابل قبولی ارائه کردند و موقعیت‌‌های زیادی روی دروازه حریف خلق شد که از آنها استفاده نکردیم. مشکلاتی وجود دارد که آنها را در تمرینات مرتفع می‌کنم و تیم را هفته به هفته آماده‌تر خواهم کرد.
وی افزود: از تیم نفت مسجد سلیمان تشکر می‌کنم و در عین حال به این تیم تبریک می‌گویم که با یک امتیازی که از ما گرفت به شهرش بازمی‌گردد. امیدوارم در هفته‌های آینده بهتر هم تیم ما و هم تیم نفت بهتر شوند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که «آیا شعارهایی که هواداران روی سکوها می‌دهند موجب از بین رفتن تمرکز تیم نمی‌شود؟»، خاطرنشان کرد: من در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم که با پرسپولیس غریبه نیستم. زحمات زیادی برای این تیم کشیده‌ام و افتخارات بسیاری کسب کرده‌ام. دلیل نمی‌شود حالا که یک پرسپولیسی رفته و یک پرسپولیسی دیگر آمده بین ما تبعیض قائل شوند.
وی ادامه داد: من سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشیدم و تیمی را تحویل گرفته‌ام که مشکلات زیادی داشته و در رده نهم جدول بوده است. مگر من از کره ماه آمده‌ام. این را بدانید که تحویل گرفتن پرسپولیس در شرایط فعلی جگر شیر می‌خواست ولی در هر حال من این مسئولیت را پذیرفته‌ام تا به این تیم خدمت کنم.
درخشان درباره اعتراض هواداران به بازی پرسپولیس و تشویق دوباره علی دایی گفت: از هواداران خواهش می‌کنم که به فکر تیم باشند و تنها صلاح پرسپولیس را بخواهند. من هم برای پرسپولیس زحمات زیادی را کشیده‌ام و دوران خوبی در این تیم داشته‌ام که خاطرات به جا مانده از دوران من برای تماشاگران شیرین بوده است.
وی یادآورشد: هواداران روزهایی که بنده برای این تیم زحمت کشیده‌ام را به یاد بیاورند. همه ما باید قدردان تمام کسانی باشیم که برای پرسپولیس تلاش کرده‌اند. تماشاگران نباید کاری کنند که دیگر هیچ پرسپولیسی به این تیم نیاید، چون همه از ریختن آبروی‌شان می‌ترسد.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ضمن تأکید بر اینکه به عشق پرسپولیس به این تیم آمده است، یادآور شد: تا جایی که بتوانم و جان داشته باشم برای پرسپولیس زحمت می‌کشم و تمام توانم را برای این تیم خواهم گذاشت. اگر هم روزی نتوانم به پرسپولیس کمکی کنم دست تمام هواداران را بوسیده و می‌روم.
درخشان در واکنش به این سؤال که برخی بازیکنان تیمش در این بازی همراه نبودند و آیا با این موضوع موافق است یا نه، اظهار داشت: اصلاً اینگونه نیست. روی بازیکنان فشار است و آنها بدون اینکه تمرینی داشته باشند در این بازی حاضر شدند. علاوه بر این موضوع فشار تماشاگران، تخریب روحی و روانی و دیگر مسائل برای بازیکنان مشکل ایجاد کرده بود و آنها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.
وی با بیان اینکه بازیکنان برای خوب بازی کردن باید سه چهار فاکتور مهم را در اختیار داشته باشند، عنوان کرد: فاکتور اول وضعیت روحی و روانی است و بعد از آن بازیکنان باید به لحاظ بدنی آمادگی کامل داشته باشند و فراتر از این دو فاکتور به لحاظ تاکتیکی، تیم باید به آمادگی کامل برسد. مطمئناً اگر بازیکن به لحاظ روحی و بدنی خراب شود، نباید از او انتظار داشته باشیم که به لحاظ تاکتیکی آمادگی نشان دهد. امروز همه در تیم زحمت کشیدند و من می‌خواهم محمد نوری را مثال بزنم که با تمام وجود بازی کرد و بقیه نیز تمام تلاش‌شان را کردند اما متأسفانه تیم از نظر بدنی آماده نیست.ژ
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: بازیکنان پرسپولیس به لحاظ بدنی خیلی عقب هستند و باید این عقب‌ماندگی را جبران کنیم. در بازی امروز آنها ساکن و کند بازی کردند و به همین دلیل اشتباهات بالا رفته بود. وقتی خستگی بازیکنان بیشتر از آن چیزی باشد که در یک بازی به وجود می‌آید آنها تمرکز خود را از دست می‌دهند و از دقیقه 50 الی 55 به بعد نمی‌توانند کار اصلی خود را انجام دهند. حتی ممکن است بعد از این دقایق دروازه خالی را هم بیرون بزنند. ما قول می‌دهیم آمادگی تیم را بالاتر از این ببریم و شرایط را عوض کنیم تا وقتی تیم خلق موقعیت می‌کند بازیکنان بهتر از این عمل کنند.
درخشان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه تنها 20 دقیقه با تیم تمرین کرده و آیا انتظارات با این زمان باید برآورده شود یا نه، گفت: به موضوع خوبی اشاره کردید و ما 20 دقیقه با تیم کار نکردیم که آن هم فقط ریکاوری بود. در 20 دقیقه کسی نمی‌تواند کاری انجام دهد و از سوی دیگر نوع بازی کردن ما مشکل دارد. باید نوع بازی‌کردن وتاکتیک‌مان را تغییر دهیم و تمام این موضوعات زمان می‌خواهد و به سرعت نمی‌توان تاکتیک را تغییر داد.
وی یادآور شد: باید از نظر روحی و روانی بازیکنان‌مان را بشناسیم. سرمربی باید بداند بازیکنانش در کدام پست‌ها می‌توانند بازی کنند و خلاقیت دارند. باید بدانم بازیکنم می‌تواند در پست دیگری عمل کند یا نه. من امروز حمید علی‌عسکر را به دفاع چپ بردم و به جای او از هادی نوروزی در سمت راست استفاده کردم و این اولین تاکتیکی بود که عوض شد تا ببینم این بازیکنان توانایی حضور در این پست‌ها را دارند یا نه. خوشبختانه آنها در این پست‌ها بد نبودند اما عالی هم نیستند که این موضوع به دلیل ناآمادگی بدنی است.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که حالا که کریمی به دعوت شما برای حضور در پرسپولیس پاسخ منفی داده است، چه خواهید کرد؟، اظهار داشت: سعی می‌کنم یک بار دیگر شخصاً با او تماس بگیرم. این را باید بگویم که هیچ اجباری برای پیوستن او به پرسپولیس نداریم. من فکر می‌کردم او می‌تواند به ما کمک کند و اگر خودش هم این‌طور فکر می‌کند ما با دل و جان و آغوش باز او را به عنوان یک پرسپولیسی می‌پذیریم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه حالا که پرسپولیس را در رده نهم تحویل گرفته‌اید در پایان فصل جایگاه این تیم چه خواهد بود، گفت: مطمئن باشید در پایان فصل جایگاه پرسپولیس به مراتب بهتر از این خواهد بود. این را تضمین می‌کنم اما قهرمانی را نه. من تضمین می‌کنم پرسپولیس در پایان فصل جزو چهار تیم برتر لیگ باشد.
درخشان در مورد مشکل بدنی بازیکنان پرسپولیس و اینکه آیا این معضل به خاطر کم‌کاری کادرفنی قبلی است، خاطرنشان کرد: وقتی تیمی فاکتورهای لازم را ندارد، این موضوع به چه کسی مربوط می‌شود؟ چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد. مردم بازی تیم را دیدند و مشخص است که این تیم خوب تمرین نداشته است. مشکلات بدنی بازیکنان کاملاً واضح است. طبیعتاً کسانی که به عنوان مسئولان فنی تیم بوده‌اند، این موضوع مربوط به آنها می‌شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخشان: تحویل گرفتن پرسپولیس جگر شیر می‌خواست/ قول قهرمانی نمی‌دهم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X