تاثیر مثبت ایران خودرو خراسان در بهبود وضعیت قطعه سازان

تاثیر مثبت ایران خودرو خراسان در بهبود وضعیت قطعه سازان

خبر خودرو/ رئیس انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی گفت: در سال 93 وضعیت تولید قطعات خودرو در کارخانجات این استان نسبت به سال 92 از وضعیت مطلوب تری برخوردار بود و در این میان شرکت ایران خودرو خراسان با گسترش و توسعه محصولات خود و پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان، سهم بسزایی در بهبود وضعیت این صنعت در سال گذشته داشته است.

ابوالقاسم آروند افزود: قطعه سازان استان خراسان با وجود دریافت سفارش تولید قطعات از سوی خودرو سازان ، به دلیل کمبود نقدینگی و سختگیری بانک ها در اعطای به موقع سرمایه در گردش به تولید کنندگان از رونق کمی برخوردار هستند.

وی اظهار داشت: شرکت های بزرگ خودروساز ایران خودرو ، سایپا و گروه بهمن، قطعات مورد نیاز خود را به قطعه سازان سفارش می دهند در حالی که دیگر شرکت های موجود در بازار خودرو کشور، وارد کننده هستند و با توجه به سطح پایین تیراژ این خودروهای وارداتی و به دلیل عدم صرفه اقتصادی از ساخت و تولید این قطعات معذور هستیم.

وی با تاکید بر لزوم تقویت شرکت های قطعه سازی افزود: برای ارائه محصولاتی با استانداردهای روز دنیا، گام اول ، تقویت جایگاه قطعه سازان در کشور است که این امر تنها با حمایت دولت محقق می شود و همچنین تمایل خودروسازان داخلی را برای خرید قطعات از خارج کاهش داده موجبات رونق صنعت قطعه سازی و حمایت از قطعه سازان فراهم می گردد.

آروند تصریح کرد: در سال های گذشته به دلیل وجود سیاست های اشتباه اقتصادی در عرصه صنعت به خصوص صنعت خودرو، اغلب خودروسازان و قطعه سازان متضرر شدند ولی در طی دو سال اخیر با حمایت های روانی از سوی دولت آقای روحانی بسیاری مشکلات از پیش روی این صنعت برداشته شده و اطمینان و امید بیشتری در صنعت قطعه سازی به وجود آمده است.

وی در خصوص دیرکرد پرداخت مطالبات قطعه سازان گفت: دراین مورد تعامل و هماهنگی میان بانک ها و خودروسازان زمینه حل بسیاری از مشکلات پیش روی قطعه سازان را فراهم کرده و در صورت دیرکرد مطالبات قطعه ساز، بانک ها با صرف هزینه پایینی احتیاجات آن ها را تامین می کنند.

وی افزود: توافقات اخیر در سطح بین الملل می تواند کمک شایانی به رشد صنعت قطعه سازی و تامین مواد اولیه ارزان قیمت به صورت مستقیم از طریق مجاری قانونی بین المللی بدون اتلاف وقت و هزینه های فراوان نماید و همچنین پس از رفع کامل تحریم ها خودروسازان و قطعه سازان می توانند به منظور ارتقای دانش فنی خود از شرکای خارجی اقدام نمایند.

رئیس انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: دولت می تواند با وضع قوانین حمایتی و تخصیص یارانه به بخش صنعت و کاهش حق بیمه کارفرمایان از 23 درصد به 10 الی 15 درصد همانند کشورهای چین و هندوستان، کمک شایسته ای به صنعت قطعه سازی کشور نماید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاثیر مثبت ایران خودرو خراسان در بهبود وضعیت قطعه سازان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X