وزیر نفت: میدان مشترک ایران و ترکمنستان در اولویت قرار دارد/ در صورت نیاز وزارت نفت، نیروهای بومی نیز جذب می‌شود

وزیر نفت: میدان مشترک ایران و ترکمنستان در اولویت قرار دارد/ در صورت نیاز وزارت نفت، نیروهای بومی نیز جذب می‌شود

تسنیم/ وزیر نفت گفت: اولویت ما بهره برداری از میدانهای مشترک گازی است، زیرا در این صورت امکان بهره برداری از گاز در مناطق شمال و شمال شرق کشور فراهم می شود و ما هزینه ای را برای انتقال گاز از جنوب به مناطق شمالی نخواهیم داشت.

بیژه زنگنه با اعلام این که میدان‌های مشترک ایران و ترکمنستان در اولویت ما هستند، اظهار کرد: فعلا این موضوع به بخش اکتشاف ما برمی گردد و امیدواریم پس از اخذ نتایج از این مطالعات، کار را به شرکت نفت مرکزی بسپارند.

زنگنه تاکید کرد: اولویت ما بهره برداری از میدانهای مشترک گازی است، زیرا در این صورت امکان بهره برداری از گاز در مناطق شمال و شمال شرق کشور فراهم می شود و ما هزینه ای را برای انتقال گاز از جنوب به مناطق شمالی نخواهیم داشت.

وزیر نفت در باره جذب نیروی انسانی گفت: سیاست ما جذب نیروهای بومی به خصوص در مناطق عملیاتی است؛ طی 8 سال گذشته 80 هزار نفر به نیروهای نفت اضافه شده و 20 هزار نیروی قراردادی و پیمانکاری نیز امروز اضافه شده
که در مجموع به 200 هزار نفر رسیده که از این تعداد حدود 80 هزار نفر نیروی مازاد است.

زنگنه افزود: با این حال در صورت نیاز، نیروهای بومی نیز جذب می‌شود.

وزیر نفت همچنین در مورد ایجاد یک واحد پروپیلن در سرخس گفت: ایجاد این واحد در شرایط ویژه منطقه اقتصادی سرخس و هم مرزی با ترکمنستان، دارای توجیه اقتصادی و ظرفیت لازم است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر نفت: میدان مشترک ایران و ترکمنستان در اولویت قرار دارد/ در صورت نیاز وزارت نفت، نیروهای بومی نیز جذب می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X