پایگاه اینترنتی 'خبرلر' ترکیه: این کشور در 5 مرحله از عملیات ضد داعش حمایت خواهد کرد

پایگاه اینترنتی

ایرنا/ پایگاه اینترنتی 'خبرلر' ترکیه روز پنجشنبه نوشت: به گفته منابع دیپلماتیک در آنکارا حمایتهای آنکارا از عملیات ضد داعش در 5 مرحله انجام خواهد شد.

این پایگاه که از پایگاههای معتبر خبری ترکیه است نوشت: در پی سخنان اردوغان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در تروریست خواندن 'داعش' و متعاقب آن سخنان وی در زمینه اینکه ترکیه از عملیات برضد داعش در ابعاد سیاسی و دیگر ابعاد حمایت خواهد کرد، نگاهها در آنکارا معطوف نحوه کمکهای ترکیه به ائتلاف ضد داعش شده است.

این پایگاه با اشاره به اینکه جزئیات نحوه کمکهای ترکیه در بعد از بازگشت اردوغان به ترکیه مشخص خواهد شد به نقل از منابع مطلع دیپلماتیک در آنکارا نوشت: ترکیه در 5 مرحله از عملیاتهای نیروهای ائتلاف ضد داعش حمایت خواهد کرد.

خبرلر افزود: ترکیه در مرحله نخست از الحاق نیروهای جدید خصوصا نیروهای غربی از خاک خود به نیروهای داعش ممانعت خواهد کرد و برای تحقق این مساله کنترلها در مبادی مرزی این کشور با سوریه و عراق افزایش خواهد یافت و به موازات آن در مرحله دوم مبادله اطلاعاتی ترکیه با کشورهای اروپایی در مورد نیروهای داعش افزایش خواهد یافت .

خبرلر با عنوان اینکه حمایت نظامی بعد سوم کمکهای ترکیه را تشکیل خواهد داد نوشت: دولت آنکارا در دوم اکتبر طرح امکان اعزام نیروهای نظامی به سوریه و عراق در صورت لزوم را تقدیم مجلس خواهد کرد ولی به گفته منابع دیپلماتیک عملیات نظامی ترکیه تنها منحصر به انجام عملیاتهای هوایی خواهد بود.

به نوشته خبرلر، بازکردن کریدورهای هوایی و فراهم آوردن زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک چهارمین مرحله کمکهای ترکیه و حمایت از کمکهای انسانی به نیروهای ائتلاف پنجمین مرحله کمکهای ترکیه را تشکیل خواهد داد.

خبرلر نوشت: ترکیه در قبال کمکهای یاد شده سه درخواست 'محدود بودن عملیاتهای هوایی تنها به بمباران نیروهای داعش، ثبات پایدار در منطقه بعد از عملیاتهای یاد شده و اتخاذ تدابیر لازم علیه هرگونه بی ثباتی و ممانعت از به دست گیری سلاحهایی که برای مبارزه با داعش در اختیار گروههای مختلف قرار داده می شود از سوی پ.ک.ک' را به اطلاع مخاطبان خود رسانده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایگاه اینترنتی 'خبرلر' ترکیه: این کشور در 5 مرحله از عملیات ضد داعش حمایت خواهد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X