پروژه های دهگانه توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی در قم افتتاح شد

پروژه های دهگانه توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی در قم افتتاح شد

ایرنا/ با حضور وزیر راه و شهرسازی، پروژه های دهگانه توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی در منطقه نیروگاه قم روز پنجشنبه در قم به بهره برداری رسید.

'عباس آخوندی' دراین مراسم که به صورت نمادین در دبستان شهید احمدی روشن قم ترتیب یافته بود، گفت: یکی از گرفتاریهایی که دربخش مسکن درکلان شهرها و شهرهای بزرگی چون قم و تهران داریم بافت های ناکارآمد و حاشیه ای است.

وی افزود: در حال حاضر یک ششم مساحت شهر قم و یک سوم شهر مشهد دچار بافت حاشیه ای است که این امر نشان می دهد که باید بیش از گذشته بافت های فرسوده را سروسامان دهیم تا وضعیت زندگی مردم ارتقا یابد.

وی افزود: دو رویکرد درقبال بافتهای فرسوده وجود دارد یکی آنکه آنها را تخریب و از نو بسازیم و دیگر رویکرد آن است که به ساکنان بافتهای فرسوده کمک کنیم وضعیت موجود را ارتقا دهند.

آخوندی اضافه کرد: تخریب بافت فرسوده امری آسان تر است اما تجربه همه کشورها نشان داده که این کار رویکرد شکست خورده ای است ،باید به تمام ساکنان این بافتها احترام بگذاریم تلاش کنیم که هویت محلات حفظ شود.

وی ادامه داد: باید با کمک در هر محله برای ارتقای وضعیت سکونتگاه های غیر رسمی گام برداریم و محور اساسی ما در دولت بهسازی بافت های فرسوده شهری است.

آخوندی در ادامه با اشاره به اهمیت توجه بیش از پیش به قم گفت: پایانه حمل ونقل ترکیبی شهر قم باید ایجاد شود چرا که نحو اتصال بین خطوط برون شهری و درون شهری درقم موضوع بسیار مهمی است چرا که قم محل اتصال 17 استان کشور است.

وی افزود: قم فارغ از یک شهر و یک مرکز استان ، در حقیقت پایتخت تشیع و مرجعیت شیعی است و این شهر موقعیت راهبردی در کشور دارد.

وی گفت: توجه به قم و حل مسائل آن تنها خدمت به مردم و اهالی آن نیست و اقدامی ملی به شما می رود.

پروژه توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به قم است.

این 10 پروژه با اعتبار 80 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و هشت پروژه دیگر در زمان مقرر افتتاح خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه های دهگانه توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی در قم افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X