هشدار انصارالله به عربستان و مزدورانش در خصوص ورود نظاميان آمريكايي به يمن

ايرنا ٬ محمد عبدالسلام سخنگوي رسمي انصارالله در صفحه توييتر خود در خصوص خطر ورود آمريكايي ها به خاك يمن هشدار داد و تاكيد كرد: آمريكا كشوري استعماري است ٬ زماني كه فصل برداشت برسد ٬ آمريكا سود مي چيند و بقيه مي بينند مرتكب جنايت هاي تاريخي و متحمل هزينه هاي مالي بسياري زيادي شده اند و تنها چيزي كه عايدشان شده ٬ دشمني مردم با آن ها است و در اين حال مي بينند آمريكايي ها از آن ها باجگيري كرده اندوي افزود : ما پيش از اين نيز گفته ايم كه عربستان نبايد خود را وارد طرح هاي آمريكا در منطقه كند زيرا وقتي دايره دشمني ها گسترده شود ٬ آمريكا آن را رها مي كند و خود عربستان نخستين هدف خواهد بود .

سخنگوي انصارالله در ادامه نوشت : پس از همه اين تجاوزهاي ويرانگر به يمن٬ نتيجه اين مي شود كه آمريكايي ها به يمن مي آيند تا پايگاه نظامي العند را اشغال كنند و در اين شرايط هنوز برخي مي گويند آمريكايي ها براي بازگرداندن مشروعيت به يمن آمده اند .موضع گيري ما درخصوص آمريكا بي حساب و كتاب نيست و ما در پي ايجاد دشمني با كسي نيستيم ٬ اين موضع گيري ما يك موضع گيري ملي ٬ اخلاقي و ديني است و مي خواهيم اشغالگران از كشور ما خارج شوند .

وي افزود :كساني كه كه ادعاي مشروعيت دارند ٬ نخست بايد معناي حاكميت ملي ٬ استقلال و آزادي را براي ما بيان كنند ؛ قطعا مخالفت با نقض حاكميت يمن و همچنين مخالفت با ورود نيروهاي خارجي به يمن و اشغال فرودگاه ها و بندرهاي ما ٬ معناي واقعي حكومت و دولت و هويت ملي است .

محمد عبدالسلام در ادامه نوشت : زماني ما مي گفتيم القاعده و داعش در برخي مناطق جنوب يمن فعاليت مي كنند و ارتش بايد به مقابله با آنها بپردازد اما كساني كه ادعاي مشروعيت دارند ٬ با اين كار مخالفت مي كردند و اكنون ما اين سوال را مي پرسيم كه آمريكايي ها براي چه به يمن آمده اند ؟
منابع يمني چند روز پيش از ورود 15 بالگرد آپاچي و 5پنج فروند بالگرد بلك هوك ارتش آمريكا به پايگاه هوايي العند واقع در جنوب يمن خبر دادند.

همچنين حدود 200 تفنگدار دريايي آمريكا شنبه گذشته همزمان با ورود ناو هواپيمابر «روزولت» و شش كشتي جنگي به خليج عدن، با خودروها و تجهيزات نظامي خود وارد شهر المكلا در جنوب يمن شدند.

آمريكايي ها از همان آغاز جنگ عربستان عليه يمن از ششم فروردين سال گذشته تاكنون در سركوب و بمباران موسسات خدماتي و منازل مردمي از سعودي ها حمايت سياسي و اطلاعاتي مي كرده اند.

محمد عبدالسلام سخنگوي جنبش انصار الله اعلام كرد: جنوب يمن در معرض اشغالگري مستقيم آمريكا به بهانه مقابله با گروه القاعده قرار دارد.

دولت امارات كه در ائتلاف عربستان در حمله به يمن مشاركت دارد اخيرا از دولت آمريكا مصرانه درخواست كرد در عمليات مقابله با گروه تروريستي القاعده در مناطق جنوبي يمن حضور فعال تري داشته باشد.
كارشناسان سياسي درخواست امارات از آمريكا براي حضورنظامي بيشتر در خاك يمن و پذيرش آن


[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار انصارالله به عربستان و مزدورانش در خصوص ورود نظاميان آمريكايي به يمن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایران-اخبار منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X