استقرارتیم پژوهشی درپایگاه هایی که به ثبت جهانی رسیده اند

استقرارتیم پژوهشی درپایگاه هایی که به ثبت جهانی رسیده اند

واحد مرکزی خبر/ استقرار تیم پژوهشی و عملیاتی در پایگاه هایی که به ثبت جهانی رسیده و در فهرست سازمان علمی ، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) قرار دارند برای حفظ این پایگاه ها ضروری است.
مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی کشور عصر دیروز در نشست با کارشناسان و مرمتکاران پایگاه تخت جمشید گفت:استقرار تیم پژوهشی و عملیاتی موجب می شود که این گونه پایگاه ها مطابق با قوانین مصوب یونسکو و علم روز حفظ و معرفی شوند.
فرهاد عزیزی زلانی ، توجه به پژوهش ، حفاظت و مرمت را از اصلی ترین مولفه ها برای احیا و پویایی پایگاه های میراث جهانی کشور دانست.
وی افزود: موضوع هیات امنایی اداره شدن پایگاه های جهانی کشور هم اینک در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.
مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی کشور همچنین در بازدید از موزه در حال مرمت مجموعه جهانی تخت جمشید گفت :مشابه پایگاه جهانی تخت جمشید در دنیا کم است و این انحصار نشات گرفته از ویژگی های خاص این بنای شکوهمند است بنابراین باید همه تلاش خود را برای حفاظت از این میراث با ارزش به کار گیریم.
سرپرست پایگاه جهانی تخت جمشید افزود: این پایگاه به لحاظ داشتن قابلیت های فراوان یکی از نمونه های شاخص برای مطرح شدن به عنوان مرکزی پژوهشی و علمی است.

استقرارتیم پژوهشی درپایگاه هایی که به ثبت جهانی رسیده اند

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقرارتیم پژوهشی درپایگاه هایی که به ثبت جهانی رسیده اند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X