مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور: ردیف خرید تضمینی آب در بودجه ۹۴ تقویت شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور: ردیف خرید تضمینی آب در بودجه ۹۴ تقویت شود

فارس/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه ۷ هزار میلیارد تومان زمینه سرمایه‌گذاری در بخش آبفا برای بخش خصوصی مهیاست، گفت: امیدواریم ردیف خرید تضمینی آب و پساب در بودجه سال آینده تقویت شود.

میدرضا جانباز در مراسم انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب گفت: هر هفته مدیران بخش آب و برق گزارش خود را به وزیر نیرو ارائه می کنند و از آنجا که صنعت آبفای کشور با اتکای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی گام بزرگی را در جهت اهداف چشم‌انداز وزارت نیرو برداشته است امید است اجرای پروژه‌ها با همکاری بخش خصوصی سرعت بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه همکاری بخش خصوصی با صنعت آبفا موجب سرعت گرفتن پروژه‌ها و تضمین کیفیت آنها می‌شود، گفت: 131 پروژه BOT و BOO در قالب طرح‌های آبرسانی، اجرای شبکه‌های آبفا و نمک‌زدایی در حال تهیه است و 20 پروژه جدید بیع متقابل در استان‌های تهران، خراسان رضوی، کرمان، هرمزگان، اردبیل، مشهد و خراسان جنوبی در حال پیگیری است که این نشان می‌دهد بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان زمینه سرمایه‌گذاری در بخش آبفا برای بخش خصوصی آماده و مهیا است.

جانباز تاکید کرد: استفاده از پتانسیل بخش خصوصی ما را امیدوار می‌کند که این موضوع موجب پایداری نیاز مردم و محیط زیست شود.

مدیرعامل آبفای کشور گفت: امید است ردیف خرید تضمینی آب و پساب در بودجه سال آینده تقویت شود و با اجرایی شدن مفاد تبصره 11 این اطمینان را به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خواهیم داد تا زمینه حضور آنها در پروژه‌ها افزایش یابد.

آغاز قطع آب مشترکین پرمصرف در کشور
جانباز در حاشیه این مراسم همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص قطع آب مشترکان پرمصرف تصریح کرد: در جلسه‌ای که در شورای عالی آب برگزار شد مقرر شد که ما در مناطقی که امکان سرمایه‌گذاری وجود دارد بتوانیم مشارکت مردمی را در موضوع تعرفه‌ها داشته باشیم بنابراین این موارد نوید چشم‌ انداز روشنی در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت آبفا است.

وی افزود: در حال حاضر قطع آب مشترکین پر مصرف در شهرهایی که دچار بحران هستند از جمله اصفهان در حال انجام است و در تهران نیز این کار صورت خواهد گرفت.

وی در مورد اعمال جریمه نیز تصریح کرد: ممکن است برخی از مشترکین وضع مالی خوبی داشته باشند و جریمه ها را نیز پرداخت کنند اما قطع آب می تواند به این مساله کمک کند که حق سایرین را نیز رعایت کند.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکید بر این‌که قطع آب مشترکین پر مصرف آخرین راهکار وزارت نیرو در مدیریت مصرف است در مورد تکرار قطع آب که زمان آن در یک دوره محدود خواهد بود گفت: با در نظر گرفتن حداقل نیازهای سلامت و بهداشت در صورت نیاز این کار صورت می گیرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور: ردیف خرید تضمینی آب در بودجه ۹۴ تقویت شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X