فراخوان 20 مناقصه برای احداث 30مجتمع‌ آب روستایی در 10 روز آینده

فراخوان 20 مناقصه برای احداث 30مجتمع‌ آب روستایی در 10 روز آینده

فارس/ وزیر نیرو گفت: در 10 روز آینده 20 فراخوان برای مناقصه احداث 30 مجتمع آبرسانی روستایی توسط بخش خصوصی اعلام خواهد شد تا 800 هزار نفر از ساکنین روستاها دارای آب مطمئن و شبکه آبرسانی مطمئن شوند.

حمید چیت‌چیان در مراسم امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری در بخش آب و فاضلاب گفت: در 10 روز آینده 20 فراخوان برای مناقصه 30 مجمع آبرسانی روستایی اعلام خواهد شد تا 800 هزار نفر از ساکنین روستاها که دچار بی‌آبی شده بودند و ناچار بودیم با تانکر به آنها آب برسانیم آب مطمئن با شبکه آبرسانی مطمئن برای آنها فراهم شود.

وی با اشاره به تأسیس شرکت‌های آب و فاضلاب از سال 68 گفت: از سال 68 تاکنون که مجلس با تأسیس شرکت‌های آبفا موافقت کرد 25 سال می‌گذرد که در طی این سالها شاهد نوآوری و پویایی در صنعت آبفا بوده‌ایم.

وزیر نیرو ادامه داد: در ابتدای تشکیل این شرکت‌ها مسئله آب شهرها و فاضلاب شهرها پریشان و نامنظم بود و شاید در کل کشور به اندازه انگشتان دست شهرهای ما دارای شبکه فاضلاب نبودند اما در طول این مدت اقدامات خوبی انجام گرفته است.

چیت‌چیان گفت: از زمانی که تجهیز منابع مالی 100درصد متکی به دولت بود تا استفاده از منابع خارجی و داخلی و سپس اوراق مشارکت در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری در صنعت آبفا به روش‌های BOT و BOO و بیع متقابل روی آوردیم،بنابراین این همان مسیری است که کشورهای پیشرفته آن را طی کرده‌اند و حال ما نیز این مسیر را طی می‌کنیم.

چیت‌چیان گفت: بسترها در وزارت نیرو برای حضور بخش خصوصی در صنعت آبفا فراهم است سخن من با شرکت‌هایی که با این موضوع آشنا هستند نیست بلکه پیام من به سایر شرکت‌هاست که میدان فراهم است تا آنها برای سرمایه‌گذاری در صنعت آبفا حضور پیدا کنند.

وزیر نیرو با تأکید بر اینکه شهرنشینی در حال گسترش است و ما با محدودیت شدید منابع آب مواجه هستیم،گفت: برخی از منابع آب شهرهایی که در گذشته اقدام به تأمین آب آنها کرده‌ایم در حال حاضر از بین رفته است بنابراین مجبور هستیم که از 20 کیلومتر آن طرف‌تر اقدام به تأمین آب کنیم.

وی ادامه داد: منابع دولت در کنار محدودیت منابع آب بسیار محدود است پس چاره‌ای نداریم جز اینکه دست خود را به سمت مردم و مؤسسات غیردولتی دراز کنیم تا بتوانیم نیازهای اساسی شهری و روستایی کشور که همانا تأمین آب پایدار و شبکه فاضلاب مناسب با محیط زیست است را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شبکه‌های آب و فاضلاب، تسویه‌خانه‌های آب و فاضلاب، نمک‌زدایی از آب، بهسازی شبکه‌های موجود، تجهیز کردن شبکه‌ها به دستگاه‌های اندازه‌گیری پیشرفته، کاهش پرت آب و ساخت سدها و نیروگاه‌های برق آبی می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی احداث شود تا موجب رونق در کشور شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوان 20 مناقصه برای احداث 30مجتمع‌ آب روستایی در 10 روز آینده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X