انجام ۹۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان/آمار سزارین همچنان بالاست

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد آقاجانی شب گذشته در برنامه نبض شبکه خبر که با موضوع بررسی مشکلات ماماها روی آنتن رفت، گقت: سهم زایمان سزارین در کشور تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۵۶ درصد بود و این به معنای دور شدن از سلامت مادر و نوزاد است.

وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت دولت یازدهم برنامه های متعددی برای کاهش آمار سزارین و ارتقای سلامت مادر و نوزاد در دستور کار دارد، افزود: در مدت زمان اجرای طرح تحول سلامت، ۱۴۰ هزار مادر باردار درجلسات آموزشی رایگان شرکت کردند.

آقاجانی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی برای مراقبین بهداشتی و درمانی خبر داد و گفت: ۵۰۰ دوره آموزشی در ۱۵ مرکز آموزشی برای ارتقای مهارت های مراقبین برگزار شد.

معاون وزیر بهداشت از گسترش بلوک های زایمان در بیمارستان های وزارت بهداشت خبر داد و افزود: ایجاد ۱۷۷۰ واحد اختصاصی زایمان برای مادران باردار در سطح بیمارستان های وزارت بهداشت، از دیگر اقدامات برای افزایش سهم زایمان طبیعی در کشور و ارتقای سلامت مادر و نوزاد بوده است.

آقاجانی با تاکید بر اینکه مادر باردار نیاز به محیط ایمن و اختصاصی دارد، تصریح کرد: انجام ۹۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان در سطح بیمارستان های وزارت بهداشت، از جمله اقداماتی است که در قالب طرح تحول سلامت صورت گرفته است.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین از افزایش تعرفه زایمان طبیعی به عنوان یکی دیگر از اهرم های کاهش آمار سزارین در کشور نام برد و گفت: در قالب اجرای طرح تحول سلامت سعی کردیم تعرفه زایمان طبیعی نسبت به سزارین بالاتر باشد تا جراحان زنان و زایمان به انجام زایمان طبیعی مادران باردار تشویق شوند.

وی با اعلام اینکه آمار سزارین در کشور همچنان بالاست، افزود: قبل از اجرای طرح تحول سلامت، آمار سزارین ۵۶ درصد بود که در دو سال اخیر این آمار ۶ درصد کاهش یافته و این یک موفقیت برای نظام سلامت است که آمار سزارین را کاهش داده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجام ۹۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان/آمار سزارین همچنان بالاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X