مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار: تخم‌مرغ ایران هنوز به روسیه صادر نشده است/ روسیه استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای برای واردات مواد پروتئینی دارد

مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار: تخم‌مرغ ایران هنوز به روسیه صادر نشده است/ روسیه استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای برای واردات مواد پروتئینی دارد

فارس/ مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ به روسیه در انتظار امضا‌ی پروتکل همکاری بین دامپزشکی ایران و روسیه است، گفت: روسیه استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای برای واردات مواد پروتئینی دارد.

هدایت اصغری مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار در مورد صادرات تخم‌مرغ به کشور روسیه گفت: هنوز صادرات تخم مرغ به کشور روسیه انجام نشده و در انتظار امضای پروتکل همکاری بین دامپزشکی دو کشور ایران و روسیه هستیم.

وی افزود: تخم‌مرغ صادراتی تأمین شده و با مشتری روسی هم هماهنگ شده، ولی برای صادرات تخم مرغ به کشور روسیه در انتظار انجام تشریفات بهداشتی هستیم.

اصغری اظهار داشت: کشور روسیه استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای برای واردات مواد پروتئینی به کشورش دارد، بنابراین برای صادرات تخم مرغ به این کشور باید یک سری مراحل طی شود.

وی افزود: هر کیلو‌گرم تخم‌مرغ درب مرغداری با قیمتی کمتر از 4 هزار تومان عرضه می‌شود و هنوز هم حدود 800 تومان این محصول کمتر از قیمت واقعی عرضه می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار اظهار داشت: صادرات تخم مرغ کشورمان به علت پایین‌بودن قیمت عرضه آن نسبت به قیمت تمام شده انجام می‌شود و اگر قیمت‌ عرضه تخم‌مرغ به قیمت واقعی نزدیک شود، دیگر صادرات این محصول صرفه اقتصادی ندارد.

اصغری گفت: صادرات تخم مرغ توسط تجار انجام می‌شود و اگر صادرت این محصول برای آنها به صرفه نباشد، قطعا آن‌ها هم این محصول را صادر نمی‌کنند.

وی افزود: ما در حال حاضر به دنبال راهکاری برای صادرات مستمر هستیم، بنابراین اگرچه متحمل خسارت شویم، با همکاری و مشارکت مرغداران و با محوریت اتحادیه میهن صادرات را اگرچه با خسارت، ادامه می‌دهیم.

مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار اظهار داشت: صادرات تخم مرغ الان یک کار پرسود و پرمنفعت نیست و در صورتی که عرضه تخم مرغ با قیمت واقعی صورت گیرد، باید از این کار حمایت‌ شود.

وی با بیان اینکه تخم مرغ صادراتی هزینه‌ جانبی بیشتری از قبیل تعویض کارتن و غیره دارد، افزود: قیمت هر کیلو تخم مرغ صادراتی بین 4200 تا 4300 تومان است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل اتحادیه تولید‌کنندگان مرغ تخم‌گذار: تخم‌مرغ ایران هنوز به روسیه صادر نشده است/ روسیه استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای برای واردات مواد پروتئینی دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X