دبیر شورای عالی داروخانه ها: مردم از اطلاعات دارویی دکترهای داروسازی به خوبی استفاده نمی کنند

دبیر شورای عالی داروخانه ها: مردم از اطلاعات دارویی دکترهای داروسازی به خوبی استفاده نمی کنند

ایرنا/ دبیر شورای عالی داروخانه های انجمن داروسازان گفت : مردم از اطلاعات دارویی داروسازان به خوبی استفاده نمی کنند.این در حالی است که سطح اطلاعات داروسازان کشورمان بسیار بالاتر از بسیاری از کشورها حتی کشورهای اروپایی است.

دکتر « علی رزازان » روز دو شنبه در خصوص چرایی این موضوع اظهارداشت: داروسازان کشور در شرایطی مدرک دکترا دارند که در بیشتر کشورهای اروپایی و آسیایی و حتی آمریکا ( به جز چند ایالت) مدرک داروسازان در حد کارشناسی است این در حالی است که در معدود کشورهایی همچون ایران مدرک داروسازان، دکترا است.

کار تجویز دارو به داروساز سپرده شود

این عضو انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه داروسازان در برخی کشورهای پیشرفته دارو تجویز می کنند افزود :پزشکان در این کشورها فقط بیماری را تشخیص می دهند و این داروساز است که کار تجویز دارو را برای بیمار بر عهده دارد زیرا داروساز بیشتر از پزشک از چگونگی ترکیب داروها اطلاع دارد و می تواند بر اساس شرایط جسمانی بیمار ، دارو تجویزکند.

رزازان گفت : معمولا تجویز دارو برای پزشکان در برخی کشورها به این علت است که مدرک داروساز در حد کارشناسی است این در حالی است که مدرک داروسازان کشورمان دکترا است .
وی گفت : دکتر داروساز نسبت به تمام بیماری ها ، اطلاعات عمومی دارد و برای هر بیمار، از آنجا که به ترکیب دارو تسلط دارد می تواند دارویی متناسب با بیماری تجویز کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر شورای عالی داروخانه ها: مردم از اطلاعات دارویی دکترهای داروسازی به خوبی استفاده نمی کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X