معاونت سازمان اوقاف وامور خیریه: انتساب زمین خواری به اوقاف ناشی از رفتار بدون تسامح سازمان اوقاف در حفظ موقوفات است

معاونت سازمان اوقاف وامور خیریه: انتساب زمین خواری به اوقاف ناشی از رفتار بدون تسامح سازمان اوقاف در حفظ موقوفات است

ایرنا/ معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف وامور خیریه درواکنش به سخنان محمدعلی پورمختار رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت آنچه به عنوان « زمین خواری » به سازمان اوقاف نسبت داده شده در حقیقت ناشی از رفتار بدون تسامحی است که این سازمان در ارتباط با حفظ موقوفات دارد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی واموربین الملل سازمان اوقاف حجت الاسلام والمسلمین «محمد مهدی حاتمی» با بیان این مطلب افزود : شدت عمل در حفظ کیان موقوفات این پیام را برای واقفان ونیک اندیشان به دنبال دارد که بدانند هرجا تهمتی بی پایه و اساس مطرح می شود ناشی از شدّت عمل است و دوری از تساهل و تسامح در رفتار امینانه نسبت به موقوفات و امانتی است که واقفین و حاکمیت اسلامی به این سازمان سپرده است.
محمدعلی پورمختار چند روز پیش اعلام کرد که سازمان اوقاف و امور خیریه به یک زمین خوار بزرگ تبدیل شده است.

به گفته وی ، اوقاف ادعای موقوفه بودن زمین های منابع طبیعی را می کند و برخی از آن ها را اجاره داده و مجوز ساخت و ساز صادر کرده است.
معاون امور اوقافی سازمان اوقاف در ادامه پاسخ به یان سخنان افزود: وقوع اشتباه در عملکردهای هر دستگاهی ممکن است و سازمان اوقاف نیز نقد مصلحانه و مشفقانه و مستند را می شنود و می پذیرد و قطعا بررسی می کند، اما بیان اتهام تجاوز به قوانین و سوء استفاده از ارتباط با نهادهای حاکمیتی در فضای عمومی جامعه و رسانه، نتیجه ای جز مشوّش نمودن ذهن مردم و کاهش انگیزه های خیر خواهانه ایشان ندارد و مایه افسوس است که شخص یا اشخاصی بدون ملاحظه قانون و مصالح عمومی در مجامع عمومی سخنانی را بیان می دارند که نه تنها پایه و اساس قانونی ندارد، بلکه اذهان عمومی جامعه رامشوش می کند و موجب ایجاد خدشه وآسیب به وقف به عنوان نهاد ممتاز دینی می شود.
وی با اشاره به بخشی از سخنان این نماینده مبنی بر صدور مجوز ساخت و ساز توسط سازمان اوقاف یا تصرف در اراضی منابع طبیعی اظهار داشت: اصولاً در هیچ یک از مراجع قانونی شهر سازی، سازمان اوقاف به عنوان مرجع صدور مجوز ساخت و ساز تعریف نشده است حال با این توصیف چگونه می تواند مجوز ساخت صادر کند ؟جای شگفتی دارد و همین مصداق کوچک نشان از تسلط گوینده این سخن بر قوانین و نظام حقوقی کشور دارد که باید شاخصی برای رفتار و گفتار دیگران باشد.

وی افزود: در خصوص اراضی منابع طبیعی نیز رفتار عملکرد سازمان اوقاف و سازمان منابع طبیعی در قالب تفاهم نامه ای است که چند سال پیش بین این دو سازمان منعقد شده و شاخص رفتار دو سازمان است و ادعای تصرف در اراضی منابع طبیعی بدون لحاظ وقفیت آن ادعایی بی اساس است.
حاتمی در پایان تصریح کرد: البته سازمان اوقاف ضمن حفظ حق اقدام قانونی و قضایی در پاسخ به این گونه اتهامات، با صدایی رسا، همانگونه که در دفاع از نهاد ممتاز دینی وقف و موقوفات عمل می نماید، پاسخ می دهد که خیر اندیشی و گذشت در ذات رفتارهای این سازمان است اما هرجا موضوع در ارتباط با مسأله وقف یعنی رفتار امینانه نسبت به وقف و موقوفات و حفظ امانتی باشد که واقفین و حاکمیت اسلامی به او سپرده اند هیچ گذشت و اغماضی در میان نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاونت سازمان اوقاف وامور خیریه: انتساب زمین خواری به اوقاف ناشی از رفتار بدون تسامح سازمان اوقاف در حفظ موقوفات است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X