دستاوردهای ارتش سوریه به مذاق دشمنان خوش نمی‌آید

وائل امام یک کارشناس مسائل راهبردی سوریه با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا، عربستان و ترکیه علیه سوریه گفت: دستاوردهای ارتش سوریه به مذاق دشمنان خوش نمی‌آید

«وائل امام» کارشناس مسائل راهبردی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در دمشق با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا، عربستان و ترکیه علیه سوریه گفت:  آمریکا به دنبال این است که مردم سوریه را متقاعد کند که روسیه و ایران در صحنه میدانی و نیز مذاکرات ضعیف هستند.

دستاوردهای ارتش سوریه به مذاق دشمنان خوش نمی آید

وی تصریح کرد: هرگونه پیشروی نیروهای ارتش سوریه موجب افزایش عصبانیت و نگرانی دشمنان سوریه می شود و این چیزی است که از پنج سال بحران در سوریه کاملا به آن پی برده ایم.

تلاش بی وقفه عربستان برای ضربه زدن به سوریه

وائل امام ادامه داد: علاوه بر این بنی سعود جنایتکار در تلاش است به هر طریقی نظام حاکم سوریه را سرنگون کرده و تنوع فرهنگی و سیاسی آن را از بین ببرد.

وی همچنین تمام کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را نظام هایی کاملا دیکتاتوری برشمرد.

این کارشناس سوری یادآور شد، هیچ گونه تحول و پیشرفت در هر کشور عربی چه در سطح سیاسی و یا اقتصادی به مذاق کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خوش نمی آید زیرا هرملتی که از تنوع  فرهنگی و سیاسی برخوردار باشد در برابر نظام های حاکم قد علم خواهد کرد همانطور که در بحرین دقیقا همین اتفاق افتاده است.

توطئه صهیونیستی، سعودی و ترکیه‌ای علیه سوریه

وائل امام اظهار داشت: ویران کردن سوریه اقدامی مشترک از سوی رژیم صهیونیستی و نظام های حاکم عقب افتاده در عربستان و سایر کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است، از همین رو ادامه حمایت از تروریست ها با سلاح های مرگبار و نیز حمایت مالی از آنان با همکاری ترکیه عامل ادامه جنگ در سوریه و تحریم اقتصادی آن است.

وی در ارتباط با انتقاد برخی طرف ها از روسیه مبنی بر اینکه اخیرا آنطور که باید در کنار ارتش سوریه نبوده است، گفت: که آمریکا سر میز مذاکره با روسیه حضور می باید به ابزارها و عوامل موجود که به طور مستقیم با نظام حاکم عربستان و ترکیه در ارتباط است، اشاره نمی کند و هدف از این اقدام این است که یک شهروند سوری در موضع روسیه به دیده تردید بنگرد و این نشان دهنده فریب و نیرنگ دشمنان سوریه است.

وائل امام در عین حال گفت: روسیه با آمریکا در خصوص مجموعه ای از موارد در سوریه توافق نظر دارد.

دست داشتن عربستان و ترکیه در نقض آتش بس در سوریه

وی ادامه داد: در این میان عربستان و ترکیه از طریق گروههای تروریستی در سوریه که هر روز به نام های مختلف قد علم می کنند، آتش بس را نقض کرده و به دنبال حمله به مواضع نیروهای ارتش هستند و این شیوه ای است که آمریکا در پیش گرفته است تا از این طریق مردم سوریه را نه تنها در خصوص مواضع روسیه بلکه ایران را که بخش اصلی حل و فصل سیاسی بحران سوریه است، به شک  بیندازد.

این کارشناس سوری همچنین گفت: آمریکایی ها به دنبال این هستند که ملت سوریه را متقاعد کنند که روسیه و ایران در میدان و در مذاکرات ضعیف هستند.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستاوردهای ارتش سوریه به مذاق دشمنان خوش نمی‌آید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X