حکمت/ عملی که گناهان را مى‌ریزد و زنجیرها را می‌گشاید

حکمت/ عملی که گناهان را مى‌ریزد و زنجیرها را می‌گشاید

صد خبر/ امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام فرمودند: مردم! نماز را برعهده گیرید، و آن راحفظ کنید، زیاد نماز بخوانید، و با نماز خود را به خدا نزدیک کنید، (نماز فریضه واجبى است که در وقتهاى خاص بر مومنان واجب گردیده است).
آیا به پاسخ دوزخیان گوش فرا نمى‌دهید، آن هنگام که از آنها پرسیدند: چه چیز شما را به دوزخ کشانده است؟ گفتند: (ما از نمازگزاران نبودیم.)
همانا نماز! گناهان را چونان برگهاى پاییز فرو مى‌ریزد، و غل و زنجیر گناهان را از گردنها مى‌گشاید، پیامبر اسلام (ص) نماز را به چشمه آب گرمى که بر در سراى مردى جریان داشته باشد، تشبیه کرد، اگر روزى پنج بار خود را در آن شستشو دهد، هرگز چرک و آلودگى در بدن او نماند.
همانا کسانى از مومنان حق نماز را شناختند که زیور دنیا از نماز بازشان ندارد، و روشنایى چشمشان یعنى اموال و فرزندان مانع نمازشان نشود. خداى سبحان مى فرماید: (مردانى هستند که تجارت و خرید و فروش، آنان را از یاد خدا، و برپا داشتن نماز، و پرداخت زکات باز نمى دارد).
رسول خدا (ص) پس از بشارت به بهشت، خود را در نماز خواندن به زحمت مى انداخت، زیرا خداوند به او فرمود: (خانواده خویش را به نماز فرمان ده و بر انجام آن شکیبا باش.) پس پیامبر (ص) پى در پى خانواده خود را به نماز فرمان مى داد، و خود نیز در انجام نماز شکیبا بود.
متن حدیث:
تعاهدوا امر الصلاه ، و حافظوا علیها ، واستکثروا منها ، و تقربوا بها فانها [[ کانت علی المؤمنین کتابا موقوتا ] الا تسمعون الی جواب اهل النار حین سئلوا : [[ ما سلککم فی سقر ? قالوا : لم نک من المصلین و انها لتحت الذنوب حت الورق ، و تطلقها اطلاق الربق و شبهها رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم بالحمه تکون علی باب الرجل ، فهو یغتسل منها فی الیوم واللیله خمس مرات ، فما عسی ان یبقی علیه من الدرن ? و قد عرف حقها رجال من المؤمنین الذین لا تشغلهم عنها زینه متاع ، و لا قره عین من ولد و لا مال یقول الله سبحانه : [[ رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکر الله واقام الصلاه وایتاء الزکاه ]. و کان رسول الله [ص ] نصبا بالصلاه بعد التبشیر له بالجنه ، لقول الله سبحانه : [[ و امر اهلک بالصلاه واصطبر علیها ] فکان یامر بها اهله و یصبر علیها نفسه

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حکمت/ عملی که گناهان را مى‌ریزد و زنجیرها را می‌گشاید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X