کشف قدیمی ترین ابزارهای سنگی انسان باستان در اروپا

کشف قدیمی ترین ابزارهای سنگی انسان باستان در اروپا

دانا/ اشیا و ابزار های سنگی ساخته شده توسط انسان های اولیه هوشمند در حفاری های منطقه ویلندورف کشف شد. این منطقه باستانی که دارای شهرتی جهانی در حوزه های باستان شناسی و انسان شناسی است عمده شهرت خود را مدیون یافتن مجسمه مشهوری است که به نام ونوس ویلندورف نامگذاری شده و در سال 1908 در این منطقه به دست آمد. این مجسمه گلی الهه باروری و زایش در فرهنگ مردمانی بود که 30 هزار سال پیش در این منطقه زندگی می کردند. ونوس ویلندورف در حدود یازده سانتیمتر و نیم ارتفاع داشته و در کشور اتریش به دست آمد.
به تازگی و در حین انجام کاووش های باستان شناسی جدید در این منطقه که توسط تیمی از پژوهشگران دانشگاه کمبریج صورت می گیرد، اشیا و ابزار های سنگی به دست آمد که دارای قدمتی 34 هزار و 500 ساله هستند. این اشیا کشف شده قدیمی ترین آثار به دست آمده از انسان های هوشمند نخستین در اروپا به شمار می روند.
آزمایش های انجام شده بر روی خاک این منطقه حاکی از شرایط زندگی این مردمان در محیطی با آب و هوای سرد و دشت هائی بود که در آن درختان کاج می روئیدند. عمده پوشش گیاهان این دوره در منطقه ویلندورف در دره های حاشیه رودخانه ها وجود داشتند. این یافته ها نشان می دهد که انسان مدرن امروزی ( هومو ساپینس ) و انسان نئاندرتال برای مدتی بیش از آن چه پیش از این گمان برده می شد با یکدیگر زندگی کرده اند با این تفاوت که انسان هوشمند به نحو بهتری توانسته بود بر شرایط سرد آب و هوائی منطقه فائق شده و در نهایت دوام بیاورد.
Philip Nigst باستان شناس و پژوهشگر دانشگاه کمبریج در این زمینه اعلام کرد : تغییرات مشاهده شده در فرهنگ مادی و ابزار سازی به دست آمده از آخرین گروه انسان های نئاندرتال تقریبا مشابه همان سنت و تکنیک های ابزار سازی انسان مدرن در منطقه ویلندورف هستند که این موضوع نمی تواند تصادفی باشد و احتمالا نشان دهنده ارتباطات فرهنگی و مبادلات میان این دو گروه نژادی انسانی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف قدیمی ترین ابزارهای سنگی انسان باستان در اروپا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X