چگونه می‌توان رفتار نامطلوب فرزندان را تغییر داد؟

چگونه می‌توان رفتار نامطلوب فرزندان را تغییر داد؟

ایسنا/ حجه الاسلام والمسلمین محمدرضا دیانت، مدرس حوزه و دانشگاه در سمینار آموزشی" نقش خانواده در تربیت دینی فرزندان"، اظهار محبت و دوستی را یکی از عوامل موثر در تربیت کودکان دانست و افزود: با وجود عوامل موثر متعدد، همچنان خانواده، نقش مهم و محوری در تربیت فرزندان دارد.
این کارشناس ارشد فلسفه و کلام، تفاوت انسان و حیوانات را در تربیت دانست و خاطرنشان کرد: تربیت، انسان را به مقامات بالای معنوی می‌رساند و بهترین وسیله برای کسب کمالات معنوی، نماز است.
وی با اشاره به نقش مهم خانواده در تربیت فرزندان، اظهار کرد: قرآن از خانواده به عنوان نعمت‌های بهشتی یاد کرده و این بیانگر اهمیت خانواده در رسیدن اعضای آن به سعادت اخروی است.
حجه الاسلام والمسلمین دیانت، عوامل تأثیرگذار بر شخصیت انسانها را از نگاه روان شناسان، وراثت، محیط و اراده برشمرد و افزود: تربیت موثر نیازمند آمادگی‌هایی است که اگر بکار گرفته نشوند، اثرات مطلوب و کاملی را به همراه نخواهد داشت.
مدرس این سمینار آموزشی یک روزه، یکی از عوامل مطلوب تربیت کودکان و نوجوانان را، اظهار محبت و دوستی به آنان دانست و گفت: در اسلام به محبت و خوش رفتاری بسیار تاکید شده و با اظهار به موقع محبت می توان رفتارهای نامطلوب فرزندان را تغییر داد.
این مدرس حوزه و دانشگاه، آمادگی‌های وراثتی، تغذیه‌ای، روحی، جسمی، عاطفی، محیطی و اعتقادی را در رسیدن به تربیتی مطلوب، مهم دانست و افزود: هر یک از این عوامل، بخشی از شخصیت فرزندان را می‌سازد و نبود آنها موجب بروز مشکلاتی در رفتار آنان خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونه می‌توان رفتار نامطلوب فرزندان را تغییر داد؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X