سرمقاله فرهیختگان/ میرزاده دور از افراطی‌گری سیاسی ماند

سرمقاله فرهیختگان/ میرزاده دور از افراطی‌گری سیاسی ماند

فرهیختگان/ «میرزاده دور از افراطی‌گری سیاسی ماند» عنوان یادداشت روز روزنامه فرهیختگان به قلم صادق زیباکلام (تحلیلگر سیاسی) است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

مدیریت میرزاده دور از تلاطم و هیجان‌زدگی بود. همان‌طور که دیدیم با آغاز مدیریت ایشان تغییر چندانی در مدیران واحدها یا مسئولان دانشگاه ندیدیم و فضای دانشگاه‌ها از تغییرات گسترده و آسیب‌زا مصون ماند و این نشان‌دهنده مدیریت عالمانه اوست. دور بودن میرزاده از جانب‌گرایی‌های سیاسی و تصمیماتی که مشی سیاسی در آنها کمتر است از ویژگی‌های بارز اوست. دور بودن از تصمیماتی که جامعه علمی دانشگاه را به خطر بیندازد نشان‌دهنده مدیریت مدبرانه ایشان است. با توجه به ویرانی‌هایی که در دوره قبل دانشگاه آزاد اسلامی داشت که واقعا جبران آن کاری سخت است ما انتظار داشتیم او شروع به افشاگری درباره مدیریت قبل کند، اما خوشبختانه تجربه بالای میرزاده در زمینه‌های اجرایی باعث شد که دانشگاه آزاد اسلامی بعد از سال‌ها غصب بدون تشنج و با آرامش مسیر خود به سوی پیشرفت را از سر بگیرد.
در دوره مدیریتی میرزاده ما تصمیمی عجولانه که باعث شود تعجب دانشگاهیان را برانگیزد و عواقب تلخی به دنبال داشته باشد را ندیدیم و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های میرزاده را می‌توان دوری از تصمیمات شتاب‌زده دانست. خوشحالیم که مدیری بدون خط‌مشی سیاسی افراطی سکان هدایت این دانشگاه بزرگ را به دست گرفته است و با توجه به فضای دور از فشاری که در این دانشگاه وجود دارد امیدواریم که بتواند با تامل و مشورت بیشتر از افراد ذی‌صلاح امیدواری و نشاط را در دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر کند. به باور من یکی از مصیبت‌های بزرگ گریبانگیر آموزش عالی کشور، سیاست‌زدگی است که سال‌هاست نظام آموزش عالی ما را محدود کرده است، با این حال عملکرد یک ساله میرزاده در زمینه فعالیت‌های دانشگاهی به ما ثابت کرد که می‌توان مدیر یکی از شاخه‌های اصلی آموزش عالی کشور بود اما به دور از جانبداری افراطی از حزبی خاص مسیر پیشرفت و ترقی را در پیش گرفت.
دانشگاه آزاد اسلامی ‌بعد از پشت سر گذاشتن سال‌هایی سخت نیاز به چنین مدیر با تدبیری داشت که آرامش را به اتاق مدیران واحدها و کلاس‌های درس برگرداند. میرزاده به‌عنوان فردی که شخصیت علمی ممتاز و مدیریتی شایسته را در کارنامه خود داشت با پیگیری راهبرد دوری از سیاست‌زدگی نشان داد که به‌عنوان یک مدیر می‌تواند با تدبیر و سعه‌صدر، آوارها را بازسازی کند و در کنار آن اهداف عالی دانشگاه را بار دیگر از سر بگیرد. میرزاده به ما نشان داد که می‌شود با وجود آسیب‌های قبلی که فشار مضاعفی بر تیم کاری او بود و دست‌اندازهای زیادی را به وجود آورده بود، باز هم از مدیر قبلی بدگویی نکرد و سعی کرد دانشگاه آزاد اسلامی را با توجه به رسالتش به مسیر درست هدایت و آن را به چشم‌انداز‌های پیشرفت کشور نزدیک‌تر کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله فرهیختگان/ میرزاده دور از افراطی‌گری سیاسی ماند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X