مرتضی ضرابی: باند بازیها در سینما بی داد می کند

مرتضی ضرابی: باند بازیها در سینما بی داد می کند

قدس آنلاین/ در زیر مصاحبه ای از مرتضی ضرابی را می خوانید.
-آقای ضرابی چه می کنید؟
مشغول کارگردانی نمایشی هستم بنام " دست بالای دست"که شامل 3 اپیزود از یک متن خارجی اقتباس شده است بابازی امیر غفارمنش و عباس جمشیدی و پرستو گلستانی و خودم.همچنین در نمایشی بنام " مکاشفات راسکل نیکولف (شخصیت جنایت و مکافات) بازی دارم به کارگردانی پیمان مجیدی.
-از کارهای تصویریتان بگویید؟
2 تا تله کار کردم که یکی از آنها بازی داشتم به کارگردانی نادر طریقت و در یکی دیگر طراح گریم بودم به کارگردانی هوشنگ کرامتی.
-چشم انداز سینما و تلویزیون را چطور می بینید؟
در شرایط امروز تلویزیون وسینما بحث اصلی کمبود بوجه تولید به کیفیت کارها لطمه زده است و باند بازی ها در این حیطه بی داد می کند .هر گاه مدیری عوض می شود و مدیر جدیدی روی کار می آید یک سری آدم های جدیدی را با شروع مدیریت خودش می آورد آدمهایی که فقط از روی رابطه وارد کار می شوند نه از روی تخصص. سینما امروز دست یک گروه خاص است.
سینما ی امروز ما جذابیت ندارد و مخاطب رقبتی برای رفتن به سینما از خود نشان نمی دهد.با تغییر مدیریت اتفاقی در روند کار سینما ایجاد نمی شود باید برنامه ی جدید با نگاه جدید داشت.باید سینمای امروز ما از طرف دولت مورد حمایت مالی قرار بگیرد.یک فیلم که اکران می شود در دراز مدت شاید بتواند به فروش حداقلی دست یابد و این خوب نیست.امروز مردم بدنبال فکر جدید / حرف جدید و ساختار جدید در سینما می گردند.
-در مورد فیلمنامه چه نظری دارید؟
سانسور باعث می شود که آن حرفی که باید توسط یک فیلمنامه زده شود ناقص بیان می شود.مثلا در تاتر به خاطر سانسور بالای متن های فارسی اکثر کارها از روی قصه های خارجی کار می شود که از دام سانسور بگیرزند.در حالیکه هر جامعه ای در درونش موضوعات و مسائل خاصی برای طرح در قالب تاتر و سینما دارد اما به علت خط قرمزها و سانسور و حساسیت بالا اجازه پرداختن به این مسلئل نمی دهند و خوب بیننده که کار را می بیند مورد توجه اش قرار نمی گیرد و این می شوند فروش پائین کارها و مخاطب گریزی در سینما.
-در مورد شرایط مالی امروز سینما بگوئید؟
گفتم بخاطر کمی بوجه توجه از کیفیت به کمیت سوق داده شده است و باید هر جوری هست کاری ساخته شود ونظر مخاطب در این میان زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد.متاسفانه در این شرایط سخت اقتصادی می بینیم کارهایی ساخته می شود با هزینه های بالا و حمایت های شدید مالی دولتی آن هم بدست یک عده خاص و نتیجه کارهم نه مخاطب دارد و نه کف فروش کسی هم مورد مواخزه قرار نمی گیرد وا ین در حالی که است که کارگردانان خوب ما سالهاست که کار نمی کنند چون جایی به آنها داده نمی شود.
-حضور نابازیگران را در سینما چطور ارزیابی می کنید؟
نابازیگر برای یک سری کارها خاص خوب است مثل کارهای عباس کیارستمی یا مجیدی که می دانند چطور از شان بازی بگیرند اما در کارهای حرفه ای که نیاز به فروش بالا دارند جواب نمی دهد.
-چه نظری درباره جایگاه هنر در بحث فرهنگی جامعه دارید؟
اگر دست هنرمندان را باز بگزارند و نگاه مهربانتری به این قشر از جامعه داشته باشند حتما اتفاقات خوبی در بحث فرهنگی جامعه شاهدی خواهیم بود.ما نویسندگان بسیار خوب و قدرتمندی داریم که دست و پای آنها را در نوشتن و طرح موضوعات امروز جامعه باز بگزارند شاهد خاق آثار جذاب و نویی در عرصه هنر و فرهنگ جامعه خواهیم بود.
-وبه عنوان آخرین کلام؟
امیدوارم اوضاع سینما و هنر از این که هست بهتر شود.انسان به امید زنده است ....!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرتضی ضرابی: باند بازیها در سینما بی داد می کند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X