طرح مباحث اختلاف انگیز درباره ریاست مجلس ناشی از بی توجهی به منافع ملی است

رییس مجمع زنان اصلاح طلب گفت: کسانی از طرح مباحث اختلاف انگیز درباره ریاست مجلس سود می برند که به منافع ملی بی توجه بوده و رشد و توسعه کشور برایشان اهمیتی ندارد.

زهرا شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر ضرورت همدلی و اتحاد میان نمایندگان مجلس دهم در برابر تلاش برای اختلاف افکنی به بهانه موضوع ریاست مجلس، اظهار کرد: در آموزه های دینی ما یک اصل عقلانی وجود دارد که وحدت نیروها باعث افزایش قدرت و توان آنها خواهد شد و رعایت نکردن این مهم نیز به ایجاد تفرقه و تبعیض منجر می شود، در نتیجه لازم است حفظ وحدت مورد توجه تمام نمایندگان مجلس دهم باشد.

رییس مجمع زنان اصلاح طلب با بیان اینکه مشترکات میان نمایندگان مجلس دهم بیشتر از نقاط اختلاف نظر آنهاست، گفت: اگر همه نمایندگان مجلس آتی از جناح های مختلف بر مشترکات شان که بسیار بیشتر از نقاط اختلاف نظرشان است تاکید کنند در آن صورت دیگر مسائل فرعی باعث ایجاد تفرقه و یا پراکندگی آنها نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه غفلت از مسائل اصلی و بی توجهی به منافع ملی دلیل عمده پرداختن به موضوعات حاشیه ای است، ادامه داد: دلیل اصلی مهم تلقی شدن مسائل حاشیه ای، غفلت از موضوعات مهم و بی توجهی به منافع ملی است و در چنین شرایطی انرژی نمایندگان منتخب مردم به جای آنکه مصرف چاره اندیشی برای حل مشکلات اساسی مردم شود معطوف به موارد کم اهمیت تر خواهد شد.

شجاعی با تاکید بر اینکه پرداختن به موضوع ریاست مجلس دهم بسیار زود هنگام است، گفت: با توجه به سخنان رهبری مبنی بر حفظ همدلی و همزبانی میان مردم و مجلس با دولت، لازم است به جای پرداختن زود هنگام به موضوع ریاست مجلس دهم که در زمان خودش و در درون مجلس مطرح خواهد شد توجه به حفظ وحدت و همدلی مورد توجه قرار گیرد.

رییس مجمع زنان اصلاح طلب افزود: اینکه چه کسی ریاست مجلس دهم را به عهده بگیرد تفاوت چندانی نخواهد داشت چرا که مجلس بر اساس آئین نامه ها و مقررات خاص خودش اداره می شود و رییس مجلس نیز هر کسی که باشد موظف است در چارچوب همان مقررات و قوانین حرکت کند.

شجاعی تشکیل فراکسیونی برای بررسی مسائل و مشکلات اساسی مردم و کمک به بهبود وضعیت کشور را از بحث و گفت وگو درباره ریاست مجلس دهم مهم تر دانست و گفت: با توجه به اینکه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی با نمایندگان مواجه هستیم که جوان هستند و تجربه حضور در قوه مقننه را نداشته اند به نظر می رسد بهتر باشد این نمایندگان وقت خود را صرف توان افزایی و آشنایی با سازوکارهای حاکم بر آیین نامه داخلی مجلس کنند و بکوشند با تبیین اولویت های کاری خودشان، به شناخت معضلات و مشکلات کشور و حوزه انتخابیه خود بپردازند و در نهایت ضمن آگاهی از سوابق کارهای اجرایی در زمینه عمران و آبادانی ایران، گامی در جهت تکمیل کردن پروژه های ناتمام در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بردارند.

وی با بیان اینکه کسانی از طرح مباحث اختلاف انگیز در زمینه ریاست مجلس دهم سود می برند که به منافع ملی اهمیتی نمی دهند، گفت: کسانی از طرح مباحث اختلاف انگیز در موضوع ریاست مجلس دهم سود می برند که رشد و پیشرفت و توسعه کشور برایشان اهمیتی نداشته و به مبانی جمهوری اسلامی باور ندارند و در یک کلام دشمن انقلاب و اسلام و نظام هستند و متاسفانه ممکن است در میان آنها دوستان جاهل و ناآگاهی هم وجود داشته باشند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح مباحث اختلاف انگیز درباره ریاست مجلس ناشی از بی توجهی به منافع ملی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X