مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی: بررسی نسخ تجویزی پزشکان در کنترل مصرف دارو تاثیرگذار است

مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی: بررسی نسخ تجویزی پزشکان در کنترل مصرف دارو تاثیرگذار است

ایرنا/ مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی گفت: بررسی نسخ تجویزی پزشکان از سوی دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی این سازمان، در کنترل مصرف داروها موثر بوده است.

به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، «محمد توانایی» افزود: بررسی نسخ تجویزی پزشکان(به تفکیک رشته های پزشکی) از سوی شوراهای علمی، تخصصی مستقر در دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان ها و ارائه عملکرد دارویی به پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد از طریق پورتال معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی، در تغییر رفتار نسخه نویسی پزشکان سراسر کشور و هدایت آنها به سوی تجویز منطقی داروها تاثیر به سزایی داشته است.

وی ادامه داد: نسخی که برای بیماران خاص، سرطانی، ام. اس، متابولیک و صعب العلاج تجویز می شود، پس از بررسی کارشناسی و کنترل همه جانبه (از جمله کنترل سن، جنس، دوز تجویز شده، همخوانی داروی تجویز شده با پاسخ خدمات پاراکلینیکی ارائه شده به بیمار و غیره ) مورد تایید قرار گرفته و نسبت به تشکیل پرونده الکترونیکی اقدام می شود.
توانایی تصریح کرد: بیماران خاص داروی خود را براساس پرونده تشکیل شده دریافت می کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی: بررسی نسخ تجویزی پزشکان در کنترل مصرف دارو تاثیرگذار است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X