وکیل محمدرضا رحیمی: هرکسی نمی تواند حکم "رحیمی" را پشت بلندگو داد بزند

وکیل محمدرضا رحیمی: هرکسی نمی تواند حکم "رحیمی" را پشت بلندگو داد بزند

تدبیر/ محمدرضا نادری وکیل رحیمی با تاکید بر ابلاغ نشدن رای موکلش به "تدبیر" می گوید: "هنوز قوه قضاییه واکنشی به نامه ارسالی موکلش نداشته است."

هفته گذشته سخنگوی قوه قضاییه در نشست هفتگی خود از صدور حکم زندان و جزای نقدی برای محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد خبر داد. موضوعی که با واکنش اعتراضی از طرف رحیمی همراه بود. او خود را "معاون اول نظام" خواند و اعلام کرده بود که تا حکم قطعی صادر نشود نباید آن را منتشر کرد.

رحیمی همچنین در ادامه اعتراض ها به اعلام کلیات حکم خود نامه ای را به محمدصادق آملی لاریجانی فرستاده و ضمن تاکید به فشاری که به خانواده وی وارد شده است از رییس قوه قضاییه خواست تا به این موضوع رسیدگی کند.
محمدرضا نادری وکیل رحیمی با تاکید بر ابلاغ نشدن رای موکلش به "تدبیر" می گوید: "هنوز قوه قضاییه واکنشی به نامه ارسالی موکلش نداشته است."
وکیل رحیمی در پاسخ به این سوال که از زمان اعلام رای اطلاع دارد مطرح می کند که از این موضوع بی اطلاع است.

او درباره نامه ای که موکلش به تازگی برای رییس قوه قضاییه ارسال کرده است به تدبیر می گوید: "ایشان برای ارسال این نامه با من مشورت داشته اند."
رحیمی در قسمتی از نامه خود برای رییس قوه قضاییه به اتهامی اشاره و علاوه براینکه به حقیقت نداشتن آن تاکید می کند؛ می افزاید آن قضیه در زمانی که وی سمت دولتی نداشته ام روی داده است.

او همچنین در ادامه عنوان کرده است: "برای استحضار جنابعالی و ملت شریف ایران یادآوری می شود، فردی که بخشی از کمک مردمی جهت برگزاری انتخابات مجلس هشتم را تقبل نمود و بنده به واسطه آن متهم و محاکمه شدم، توسط تنی چند از مسؤولان وقت دستگاه قضا و برخی نمایندگان محترم مجلس به اینجانب معرفی گردید (که شواهد و مستندات آن به دادگاه ارائه شده است) و بنده نیز پس از استعلام از دستگاه های نظارتی و دریافت پاسخ مثبت، ایشان را پذیرفتم.
قابل توجه آنکه کمک مورد اشاره، هیچ گونه ارتباطی با بحث اختلاس در شرکت بیمه ایران که در سال 82 و به بعد صورت پذیرفته نداشته است؛ زیرا آنچه در پرونده اتهامی در دادگاه مطرح شد، مربوط به اواخر سال 86 می باشد. مضافا آنکه مبالغ مذکور برای کمک به تبلیغات داوطلبان نمایندگی در مجلس هشتم بوده که فهرست اسامی آنها به همراه شماره چک و مبالغ دریافتی، موجود و نسخه ای از آن به دادگاه محترم تسلیم شده است. کمک گیرندگان نیز صرفا توسط اینجانب و برخی از فعالان و مسؤولان سیاسی و شاخص کشور به شخص کمک کننده معرفی و چک مربوطه را از ایشان دریافت کرده اند و ریالی از وجه مورد بحث در امر دیگری بجز تبلیغات مجلس هشتم مصرف نشده است."

نادری در پاسخ به خبرنگار تدبیر مبنی براینکه آیا قصد دارند این موضوع را مستقلا پیگیری کنند، اعلام می کند:"همه مدارک لازم ارائه شده و در پرونده موجود است. قرار نیست که پیگیری مستقلی هم در این خصوص انجام شود."
این در حالی است که روز چهارشنبه رییس کل دادگستری استان تهران در واکنش به نامه رحیمی در اعتراض به اعلام حکم خود به رسانه ها گفته بود: "آن چه حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌ اژه‌ای اعلام کرده است بدون ذکر جزئیات بوده و به نظر نمی‌رسد نسبت به این موضوع ایرادی وجود داشته باشد. ضمن اینکه معمولا در این حوزه گاهی اوقات اهالی رسانه اشارات مقامات قضایی را تبدیل به تصریحات می‌کنند."
وکیل محمدرضا رحیمی در واکنش به صحبت های رییس کل دادگستری استان تهران ضمن تشکر از وی به تدبیر می گوید: "حرف ایشان را قبول ندارم، حتی اگر حکم قطعی هم شود انتشار آن مقررات قانونی دارد. هر کسی نمی تواند پشت بلندگو برود و اعلام کند که چنین رایی صادر شده است."

همچنین نادری تاکید می کند که تا به حال هیچ واکنش رسمی از طرف قوه قضاییه نسبت به نامه آقای رحیمی نشان داده نشده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وکیل محمدرضا رحیمی: هرکسی نمی تواند حکم "رحیمی" را پشت بلندگو داد بزند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X