تولید محصولات پروبیوتیک موثرتر با تکنیک پژوهشگران علوم غذایی ایران

تولید محصولات پروبیوتیک موثرتر با تکنیک پژوهشگران علوم غذایی ایران

ایسنا/ مدیر گروه زیست فناوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از انجام طرح های تحقیقاتی در زمینه ریزپوشانی پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها در شبکه های صمغی در راستای افزایش اثربخشی آنها خبر داد.
دکتر مرضیه حسینی نژاد با بیان اینکه چنانچه پروبیوتیک ها به صورت زنده به بخش های انتهایی دستگاه گوارش برسند منجر به افزایش سطح ایمنی بدن می شوند اظهار کرد: زنده مانی پروبیوتیک ها در طول مراحل فرآوری مواد غذایی و شرایط اسیدی و صفراوی دستگاه گوارش در زمان هضم شرط لازم برای اثر بخشی آنهاست.

وی تصریح کرد: برای بالاتر بردن قابلیت زیستی پروبیوتیک ها در طول فرآوری مواد غذایی و شرایط اسیدی و صفراوی دستگاه گوارش از روش ریزپوشانی برای حفظ بقا و زنده مانی آنها استفاده می شود.

سرپرست کارگروه پژوهش های کاربردی انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند کشور ادامه داد: در این روش لایه ای از هیدروکلوئید پیرامون سلول های میکروارگانیسم پروبیوتیک به منظور محصور کردن آنها برای تفکیک از محیط بیرونی و به نحوی که آزادسازی هدفمند سلول ها در مکان و زمان مناسب را به دنبال داشته باشد، فرا می گیرد و به این ترتیب عمر مفید میکروارگانیسم افزایش پیدا می کند.

حسینی نژاد افزود: در واقع در این طرح ها سعی شده است که با روش ریزپوشانی از مرگ یا تضعیف میکروارگانیسم های سودمند پروبیوتیک در برابر شرایط فرآیند تولید و یا در طول مراحل گوارش پیشگیری کرد.

وی اضافه کرد: در بسیاری از طرح های پژوهشی که در این زمینه در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی انجام شده از صمغ ها به عنوان یکی از ترکیباتی که می توانند در ریزپوشانی مورد استفاده قرار گیرند بهره برداری شده است، که می تواند اثرات رئولوژیکی مطلوبی در مواد غذایی ایجاد کند.
**شما کاربران گرامی می توانید مطالب جذاب و خواندنی ما را در شبکه های اجتماعی فیس بوک، گوگل پلاس و توییتر در صفحه «باشگاه آخرین خبری ها» به آدرس های زیر دنبال کنید**
و در اینستاگرام هم ما را با عنوان akhareenkhabar جستجو کنید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید محصولات پروبیوتیک موثرتر با تکنیک پژوهشگران علوم غذایی ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X