طنز/ تست ایمنی پراید، زانتیا و مازراتی

طنز/ تست ایمنی پراید، زانتیا و مازراتی

حرف تو/ یکی ازمسئولین گفته: «پراید در برخی از تست‌های ایمنی از زانتیا موفق‌تر بوده است»!!!
در این تست علاوه بر زانتیا مدل C5، یک خودرو مازراتی مدل گرن توریسمو نیز وجود داشت که مسئولین بخاطر حفظ آبروی این شرکت و جلوگیری از سقوط ناگهانی سهام آن، نتایج نا‌امید کننده این خودرو را فاش نکردند.
نتایج تست‌های انجام شده به شرح زیر است:
1- تست ایمنی سرعت
زانتیا در این تست به سرعت 220 کیلومتر در ساعت رسید که بسیار بیشتر از حداکثر سرعت مجاز 120 کیلومتر است. پراید با حداکثر سرعت 130 کیلومتر، ایمنی بسیار بیشتری نسبت به زانتیا دارد. مازراتی هم که اصلا قیافه‌اش به این تست نمی‌خورد و حداکثر امتیاز منفی را از این تست می‌گیرد.
2- تست استخر
در این تست درهای خودروها از بیرون قفل شده و هر خودرو با یک سرنشین به داخل استخر آب انداخته شد. آب به داخل خودرو زانتیا نفوذ نکرد اما سرنشین آن بعد از 12 ساعت به دلیل تمام شدن اکسیژن خفه شد. این در حالی است که همان سرنشین در خودرو پراید توانسته بود در کمتر از 15 ثانیه و قبل از پر شدن اتاق خودرو از آب، شیشه خودرو را بشکند و خود را نجات دهد. مازراتی هم به دلیل اینکه نتوانست به عمق آب نفوذ کند و روی سطح آب شناور ماند، از این تست نیز رد شد.
3- تست ضربه از پهلو
این تست برای بررسی ایمنی سرنشین در برابر تصادف رایج در چهار راه‌ها انجام می‌شود. در این تست در حالی که خودرو تست شونده در حال حرکت است، یک خودرو L90 با سرعت 100 کیلومتر از پهلو به آن برخورد می‌کند. در تست انجام شده برای زانتیا، سرنشین زانتیا هرچند جان سالم به در برد اما دچار جراحت و آسیب دیدگی شدید شد. اما در تست پراید، خودرو L90 به راحتی بدنه فوق مدرن و هوشمند پراید را به دو نیم تقسیم کرد و بدون آسیب رساندن به سرنشین پراید از میان آن عبور کرد. سرنشین پراید بعد از آزمون بخاطر واکنش معجزه آمیز پراید، مات و مبهوت مانده بود و پزشکان تشخیص دادند فعلا بهتر است چند روزی در حالت کما استراحت کند. در آزمون مازراتی سرنشین خودرو L90 جان سپرد و مازراتی از آزمون رد شد.
4- تست ایمنی شخص ثالث
در این تست هر سه خودرو از حالت سکون به صورت تخته گاز شروع به حرکت کرده و پس از طی مصافت 100 متر به یک عابر پیاده برخورد کردند. عابر برخورد کرده به زانتیا در دم جان سپرد. اما عابر برخورد کرده به پراید، طی یک عمل جراحی و پس از خارج کردن دسته دنده، پیستون‌ها، پدال گاز و لاستیک زاپاس خودرو از بدنش، پس از 24 ساعت از بیمارستان مرخص و تحویل خانواده‌اش داده شد... بدین‌ترتیب پراید در این تست نیز ایمن‌تر از زانتیا شناخته شد. ضمنا عابر برخورد کرده به مازراتی هنوز پیدا نشده و از سرنوشتش اطلاعی در دست نیست. تحقیقات در رابطه با ایمنی شخص ثالث مازراتی همچنان ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طنز/ تست ایمنی پراید، زانتیا و مازراتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X