همایش اینترنت اشیاء، کاربردها، فرصت ها و کاربردها در استان گلستان

همایش اینترنت اشیاء، کاربردها، فرصت ها و کاربردها در استان گلستان فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - همایش اینترنت اشیاء، کاربردها، فرصت ها و کاربردها با حضور دکتر دوائی معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان گلستان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این همایش دکتر دوائی معاون نوآوری و فناوری وزارت با تاکید بر حرکت به سمت تکنولوژی های جدید گفت: اینترنت اشیاء یعنی مفهوم بخشیدن به اجسام برای هدفی مشخص که این هدف باید در راستای خدمت باشد.


دوائی با ارائه توضیح کاملی از طرح اینترنت اشیاء در کشور گفت: اینترنت اشیاء (Internet Of Things) یا IOT مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است و به طور کلی به بسیاری از اشیاء و وسایل محیط پیرامون اشاره دارد که به شبکه اینترنت متصل شده و می‌توان آنها را توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت کرد.


وی گفت: IOT فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان و یا اشیاء، قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی (اینترنت یا اینترانت) فراهم می‌شود و جهانی را توصیف می‌کند که در آن هر چیزی، از جمله اشیای بی جان، برای خود هویت دیجیتال دارند و به کامپیوترها اجازه می‌دهند آنها را ساماندهی و مدیریت کنند.


دوائی اضافه کرد: برای پیاده سازی اینترنت اشیاء، عبور از چهار مرحله جمع آوری دیتا؛ انتقال دیتاهای انتخابی از طریق شبکه‌های ارتباطی؛ ارزیابی و تخمین دیتا؛ پاسخگویی به اطلاعات قابل دسترس ضرورت دارد. همچنین راه های انتقال دیتا می‌تواند شبکه‌های تلفن همراه، خطوط تلفن و یا ماهواره‌های مخابراتی باشد.


دکتر دوائی در انتها گفت: اینترنت اشیاء طرحی نو است که با کمک شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرائی می شود.


همچنین دکتر مومنی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان نیز با تشریح عملکرد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: استان گلستان با افزایش چند برابری شبکه پهن باند استان به دنبال تحقق اینترنت اشیاء در این استان خواهد بود.


در ادامه مهندس ربیعی معاون استاندار گلستان، حرکت دنیا را به سمت فناوریها و تکنولوژی های نو دانست و گفت: دنیا به دنبال تبدیل ایده به ثروت است و ایده اینترنت اشیاء به عنوان یک ایده بسیار مناسب باید به سمت تجاری شدن حرکت نماید.

5656

 

کلید واژه ها: اینترنت اشیاء -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش اینترنت اشیاء، کاربردها، فرصت ها و کاربردها در استان گلستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X