باشه آهنگر، جلیلی، حمیدنژاد، راعی و مرادپور داوران فیلمهای کوتاه جشنواره مقاومت

باشه آهنگر، جلیلی، حمیدنژاد، راعی و مرادپور داوران فیلمهای کوتاه جشنواره مقاومت

بانی فیلم/ این 5 سینماگر پیشکسوت 34 اثر نهایی راهیافته به مسابقه نهایی فیلمهای کوتاه بخش سینمای ایران را داوری خواهند کرد و پنجشنبه سوم مهرماه در مراسم اختتامیه برگزیده این بخش معرفی خواهد شد.
لبنان به جمع میزبانان جشنواره فیلم مقاومت اضافه شد
با اضافه شدن کشور لبنان به میزبانی جشنواره، هشت کشور در خارج از ایران میزبان سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت شدند.
روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: هشت کشور در این دوره همزمانی جشنواره مقاومت را میزبانی خواهند کرد: سوریه، روسیه، هند، گرجستان، قزاقستان، ترکیه، فلسطین( غزه) و لبنان انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هفته­های فیلم با عنوان چشم­انداز سینمای مقاومت با موضوع فیلم­های ضد صهیونیستی و آمریکایی و دفاع از حقوق بشر و فیلم­های دفاع مقدس ایران در کشورهای منطقه و جهان برگزار می­نماید.
مدیر بین الملل سازمان سینمایی رهبر ارکستر مقاومت شد

سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت برنامههای متنوعی درنظر گرفته که از جمله آن میتوان به اجرای موسیقی مقاومت و پیروزی به رهبری ارش امینی مدیرکل بینالملل این سازمان اشاره کرد.
سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت مهرماه امسال با مشارکت سازمان سینمایی برگزار خواهد شد و برنامه های متنوعی از سوی سازمان سینمایی با مشارکت دست اندرکاران جشنواره فیلم مقاومت برای افتتاحیه این رویداد سینمایی درنظر گرفته شده است. ارکستر سمفونیک به رهبری آرش امینی در افتتاحیه این جشنواره موسیقی مقاومت و پیروزی ساخته استاد چاکناواریان را اجرا خواهد کرد. اجرای مجموعه موسیقی آثار نوستالژیک دفاع مقدس، بیاد مقاومت از ایران تا غزه ساخته بهزاد عبدی از دیگر قطعاتی است که از سوی ارکستر سمفونیک در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت اجرا می شود. آرش امینی موسیقیدان ایرانی است که در حال حاضر مدیرکل حوزه ریاست و امور بینالملل سازمان سینمایی است.
کارگردانی این مراسم را محمد حیدری برعهده خواهد داشت. سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت با مشارکت سازمان سینمایی همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
مدیر بخش جلوهگاه نور جشنواره فیلم مقاومت:
فرآیند جایزهآوری فیلم سیاهنمای «قصه ها» باید برای ما آموزنده باشد
امیر نصیربیگی مدیر بخش جلوهگاه نور جشنواره مقاومت با اشاره به فیلم «قصهها» گفت: فرآیند جایزه آوری یک فیلم سیاه نما، برای همه ی ما باید آموزنده باشد. مدیر بخش جلوهگاه نور سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در آستانه برگزاری این جشنواره گفت: سینمای ملی درهر کشوری به فرهنگ ملی و نمادهای ملی اش مباهات میکند اما آن چیزی که هم اینک سینمای ایران از آن رنج می برد سر درگمی و از خود بیگانگی است.یعنی به عبارتی بخش اعظمی از سینمای ایران و تقریبا همه سینمای بدنه بی هویت است و کارهایی در آن تولید می شود که صرف نظر از ارزش گذاری از حیث مختوا، رخداد آن در هر جایی از دنیا قابل تصور است.
مدیر امور انجمن های سازمان بسیج هنرمندان ،هویت اسلامی و ایرانی را نماد یک فیلم مناسب برشمره و اظهار داشت: اگر فیلمی بتواند به ارزش های فرهنگی ما وفادار باشد و در خدمت ارزش های ملت قرار گیرد یک فیلم ایرانی است و الا هر ارزش هنری هم داشته باشد ،ایرانی نیست .این در حالی است که کمتر از میان معدود نمایندگان این نوع تفکر ، فیلم هایی برای شرکت در رخدادهای بین المللی انتخاب می شوند و گاهی هم بر عکس فیلم هایی برای عرضه و تجارت و جایزه به خارج می روند که تصور جهانی را بر علیه کشور ما بر می انگیزانند. نصیر بیگی رخدادهای پیرامونی فیلم قصه ها را از مصادیق این معضل معرفی کرده و افزود: فرآیند جایزه آوری یک فیلم سیاه نما، برای همه ی ما باید آموزنده باشد و فارغ از گرایش های سیاسی ، ببینیم که این فیلم و محصولات مشابه آن در چه فضایی مجوز ساخت کسب می کنند و باز در ادامه چه چیزهایی انگیزه لازم برای چنین تجری هایی را می دهد و این نوع تفکرات را به طمع عرض اندام می اندازد.
«پادشاه شنها» در جشنواره مقاومت
فیلم سینمایی «پادشاه شن ها» در سیزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت به نمایش در میآید. این فیلم در بخش مسابقه فیلم های سینمایی بین الملل حضور دارد.
«پادشاه شنها» فیلمی است به کارگردانی کارگردان معروف سینمای عرب «نجدت اسماعیل انزور» که دو هنرپیشه ایتالیایی به ترتیب نقشهای جوانی و پیری عبدالعزیز را بازی کردهاند: مارکو فوشی (Marco Foschi) و «فابیو تستی» (fabio testi). این فیلم با یک دید انتقادی، تاریخ به وجود آمدن دولت آل سعود در سرزمین نجد و حجاز را حکایت میکند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باشه آهنگر، جلیلی، حمیدنژاد، راعی و مرادپور داوران فیلمهای کوتاه جشنواره مقاومت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X