ليبروي سابق تيم ملي: تمام تجربياتم را در اختيار جوانان اروميه اي مي گذارم

عبدالرضا عليزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: امسال پس از سالها براي نخستين بار به اردوي تيم ملي دعوت نشدم و اين امر فرصتي برايم ايجاد كرد تا با تاسيس آكادمي بين المللي واليبال در سالن شقايق شهر اروميه به جوانان اين شهر خدمت كنم.
وي اظهار كرد: تنها هدف من از تاسيس اين آكادمي كشف استعدادهاي جديد و ترتيب اصولي و آكادميك واليبال آموزان اين شهر براي پشتوانه سازي تيم ليگ برتري واليبال اروميه و تيم هاي ملي است.
عليزاده بيان كرد: اين آكادمي از اول ارديبهشت ماه سال جاري كار خود را با تحت پوشش قرار دادن 180 واليبال آموز دختر و پسر در رده هاي سني 9 تا 20 سال آغاز كرده است به صورتي كه دختران در روزهاي زوج و پسران در روزهاي فرد زير نظر مربيان مجرب، جوان و با انگيزه آموزش مي بينند.
وي ادامه داد: شهر اروميه با قدمت بيش از نيم قرن در واليبال ايران مدتي است كه در تربيت بازيكن جوان و تقديم به تيم ملي در ركود قرار دارد و در 14 سال اخير به جز ميلاد عبادي پور بازيكن جواني در تركيب تيم ملي ندارد و پر كردن اين خلاء وظيفه من را به عنوان يك ملي پوش اروميه اي بيشتر مي كند.
عليزاده گفت: ما در اين آكادمي با بهره گيري از وجود پزشك تغذيه و آناليزور، تمامي اصول حرفه اي گري را براي آموزش واليبال آموزان به كار بسته ايم و علاوه بر كنترل تغذيه و آموزش صحيح واليبال، تمرينات بازيكنان را به صورت فيلم هاي روزانه و ماهيانه تهيه و در اختيار خود بازيكن قرار مي دهيم تا با ديدن فيلم به نقاط ضعف و قوت خود به خوبي پي ببرند.
وي افزود: در صورت موافقت اداره كل ورزش و جوانان قصد دارم سالن شقايق را به مدت پنج سال از طريق ماده 88 در اختيار بگيرم و با به كار گيري يك مربي خارجي، نخستين آكادمي بين المللي را در شهر اروميه راه اندازي كنم.
عليزاده اضافه كرد: باشگاه شهرداري اروميه همكاري خوبي با تاسيس اين آكادمي دارد و قصد دارم از تجربيات يوبومير تراويسا سرمربي جديد تيم واليبال شهرداري اروميه نيز استفاده كنم.
وي ادامه داد: در اين آكادمي علاوه بر اروميه، واليبال آموزاني از شهرهاي ماكو، خوي و نقده نيز در كلاس هاي آموزشي ثبت نام كرده اند و با اصول حرفه اي و تخصصي واليبال آشنا مي شوند.
به گزارش ايرنا، عبدالرضا عليزاده ليبروي با سابقه تيم ملي واليبال ايران امسال در تصميمي عجيب و بحث برانگيز از سوي سيچلو و رائول لوزانو مربي و سرمربي به اردوي تيم ملي دعوت جهت حضور در ليگ جهاني و بازي هاي انتخابي المپيك دعوت نشد.
اين بازيكن با تجربه در اقدامي تحسين برانگيز تصميم به تاسيس آكادمي واليبال در مجموعه ورزشي شقايق اروميه گرفته و با استقبال بي نظير خانواده ها و نوجوانان و جوانان واليبال دوست اين شهر مواجه شده است.
همكاري خوب اداره كل ورزش و جوانان و هيات واليبال استان در راه اندازي اين آكادمي نقش تاثيرگذاري داشته است.
در اين آكادمي دو زمين واليبال، سالن بدنسازي مخصوص واليبال و استخر در اختيار واليبال آموزان قرار گرفته است.
سيامك عظيمي، ايرج ميكائيل زاده، حميد انوري و رامين علي اكبري به عنوان مربيان بخش پسران و پروين دشتبان و سهيلا محورچرخ مربيان بخش دختران و جواد پرويز به عنوان پزشك و متخصص تغذيه در اين آكادمي فعاليت دارند.
عبدالرضا عليزاده متولد ۳۰ بهمن ۱۳۶۵ از اروميه است و عناويني همچون قهرمان نوجوانان آسيا و بهترين ليبروي مسابقات در سال ۱۳۸۱، نايب قهرمان جوانان آسيا و بهترين ليبروي مسابقات در سال ۱۳۸۲، قهرمان جوانان آسيا و بهترين ليبروي مسابقات در سال ۱۳۸۳، قهرمان جام شيخ راشد در سال ۱۳۸۳ و سوم جوانان جهان و دومين دريافت كننده جهان در سال ۱۳۸۴ را در كارنامه دارد.
وي در سال ۱۳۸۸ به دعوت زنده ياد حسين معدني وارد تيم ملي واليبال شد و در همان سال قهرمان جام رياست جمهوري در قزاقستان شد و در سال ۱۳۸۹ قهرمان AVC كاپ آسيا شد و عنوان بهترين ليبروي آسيا را نيز دريافت كرد.
اين بازيكن با آمدن خوليو ولاسكو به علت نامشخص از ليست تيم ملي خط خورد اما با آمدن اسلوبودان كواچ در سال ۱۳۹۲ به تيم ملي دعوت شد و در ليگ جهاني ۲۰۱۴ بازي كرد و چهارمي ليگ جهاني و عنوان پنجمين دريافت كننده برتر مسابقات ليگ جهاني را كسب كرد.
عليزاده در رقابت‌هاي قهرماني مردان جهان در لهستان هم عضو تيم ملي بود ولي به علت پارگي مينيسك زانوي چپ در تمرينات تيم ملي مصدوم شد و قادر به حضور در ادامه مسابقات نشد ولي دوباره در سال ۱۳۹۳ بار ديگر به تيم ملي دعوت شد و در ليست ليگ جهاني ۲۰۱۵ برزيل قرار گرفت.
7126/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ليبروي سابق تيم ملي: تمام تجربياتم را در اختيار جوانان اروميه اي مي گذارم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X