آنالیز رنگدانه های آثار میراث فرهنگی با روش تصویربرداری محقق ایرانی

آنالیز رنگدانه های آثار میراث فرهنگی با روش تصویربرداری محقق ایرانی

ایرنا/ رضا امراللهی درباره سمپوزیوم و دوره آموزشی مشترک ایران و ژاپن توضیح داد: دکتر علی اکتسابی؛ محقق ایرانی که از دانشمندان شناخته شده در دنیاست در دانشگاه کیوتو ژاپن مشغول به فعالیت است و قرار است از روز شنبه در ایران برای دو هدف حضور باید که ارائه درسی با عنوان ' سینکرونیزیشن ' یکی از برنامه های او خواهد بود.

وی ادامه داد: سینکرونیزیشن، مبحثی مربوط به حوزه انرژی و برق است که در دوره های دکتری این رشته ها ارائه خواهد شد و دانشجویان دکتری انرژی و برق می توانند برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کنند.
امراللهی خاطرنشان کرد: زمان اقامت دکتر اکتسابی در ایران طولانی نخواهد بود و این دوره به صورت فشرده در مدت یک ماه و نیم عرضه خواهد شد.
رییس دانشکده فیزیک و انرژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزاری سمپوزیوم ایران و ژاپن را از دیگر برنامه های دکتر اکتسابی ذکر کرد و گفت: دکتر اکتسابی دو دستاورد مهم داشته که قرار است در این سمپوزیوم معرفی شوند و تصویر برداری پیشرفته (Advanced Imaging Tecnology ) یکی از آنهاست.
وی ادامه داد: این روش یک سیستم تلفیقی برای ذخیره دایمی و پویا و نمایش دیجیتالی از یک میراث فرهنگی است که داده های تصویری ذخیره شده امکان آنالیز و شناسایی رنگدانه های به کار رفته در میراث فرهنگی را فراهم می کند.
امراللهی درباره دیگر دستاورد این محقق ایرانی نیز توضیح داد: آنالیز وضعیت مزارع با نصب سنسورهایی در مزارع و تصاویر ماهواره ای نیز دومین دستاورد دکتر اکتسابی است که در این آنالیز مواردی چون میزان دمای خاک، هوا، میزان میکروارگانیزم های موجود در مزارع اندازه گیری می شود و بر اساس داده های به دست آمده از این روش می توان نحوه و میزان آبیاری مزارع، میزان کود مورد نیاز برای مزارع و سایر عوامل را تعیین کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آنالیز رنگدانه های آثار میراث فرهنگی با روش تصویربرداری محقق ایرانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات