رئیس اجرایی افغانستان: امتیازخواهی در کار نبود/ حکومت وحدت ملی تنها راه ساختن آینده‌ای روشن است

رئیس اجرایی افغانستان: امتیازخواهی در کار نبود/ حکومت وحدت ملی تنها راه ساختن آینده‌ای روشن است

تسنیم/ «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی افغانستان، در نخستین سخنرانیش در «لویه جرگه» گفت: اتهامات مبنی بر امتیازخواهی تیم اصلاحات و همگرایی بی‌پایه و اساس است و تشکیل حکومت وحدت ملی تنها راه ساختن آینده‌ای روشن برای مردم افغانستان است.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی افغانستان، در نخستین سخنرانیش در «لویه جرگه» گفت: اتهامات مبنی بر امتیازخواهی تیم اصلاحات و همگرایی بی‌پایه و اساس است و تشکیل حکومت وحدت ملی تنها راه ساختن آینده‌ای روشن برای
مردم افغانستان است.

عبدالله، در سخنرانیش در جمع هزاران هوادار خود در «لویه جرگه» ضمن تبریک ریاست‌جمهوری اشرف غنی گفت: امضای توافقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی بهترین راه برای خروج این کشور از شرایط فعلی بود.

رئیس اجرایی افغانستان با تقدیر از زحمات رئیس‌جمهور پیشین این کشور اظهار داشت: توافقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی آگاهانه برای بهبود وضعیت مردم این کشور امضا شده است و هیچ‌گونه فشار خارجی در امضای آن دخیل
نبوده‌است.

عبدالله با تأکید بر بی‌سابقه بودن تصمیم 2 تیم تحول و تداوم و اصلاحات و همگرایی مبنی بر تشکیل حکومت وحدت ملی در افغانستان اعلام کرد: موافقت‌نامه امضا شده برای ساختن آینده‌ای روشن برای افغانستان است و نباید از آن به
عنوان «معامله‌گری» تعبیر شود.

وی افزود: کسانی که مرا متهم به معامله‌گری و امتیازخواهی می‌کنند، قابل احترام هستنداما من به تعهدات و قول‌هایی که در زمان انتخابات دادم، پایبند هستم.

رهبر حزب اصلاحات و همگرایی با تأکید بر اصلاح اساسی سیستم انتخاباتی اعلام کرد: تأمین امنیت و صلح در سراسر کشور، حاکمیت قانون، مبارزه با فساد، احترام به حقوق بشر و زنان، پاسداری از ارزش های دینی و ملی و بهبود روابط منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله برنامه‌های حکومت وحدت ملی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس اجرایی افغانستان: امتیازخواهی در کار نبود/ حکومت وحدت ملی تنها راه ساختن آینده‌ای روشن است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X