چهره ها/ هنرمندان و ورزشکارانی که قطعنامه جنبش هلال احمر را امضا کردند

چهره ها/ هنرمندان و ورزشکارانی که قطعنامه جنبش هلال احمر را امضا کردند

مهر/ جمعی از هنرمندان، بازیگران و ورزشکاران داوطلب کشور در حمایت از جنبش جهانی حمایت از داوطلبان هلال احمر، قطعنامه ای امضا کردند.
در مراسمی که ظهر دوشنبه در ساختمان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار شد، داریوش ارجمند، بهمن دان، پویا امینی، استاد توسلی، مجید خدایی، دکتر صارمی، دکتر خانلری و جمع دیگری از هنرمندان کشور قطعنامه حمایت از داوطلبان و محکومیت کشتار امدادگران را امضا کردند.
در متن این قطعنامه آمده است: «جهان امروز نیازمند قهرمانانی است که جان خود را برای کمک به همنوعان خود به خطر بیاندازند و زندگی آنها را از خطرات و بلایا نجات دهند.
هر اقدام بشردوستانه جرقه ای در راه تحول جهانی است و گرچه داوطلبان جمعیت هلال احمر و نهضت بین المللی صلیب سرخ به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های هر جامعه به مردمان بیشماری در سراسر جهان خدمات گرانبهایی ارائه می دهند، اما آنها خود اغلب قربانی همان بحرانی هستند که نسبت به آن واکنش نشان می دهند. همین شجاعت و احساس همبستگی، که کسی مشکلات خودرا فراموش کرده و به دیگران کمک نماید، بسیار ستودنی است.
داوطلبان همیشه در خط مقدم واکنش های اضطراری بوده و به منظور تضمین امنیت این افراد در زمان انجام وظیفه، ما به عنوان نمایندگان جامعه هنری و ورزشی کشور هم صدا با جنبش جهانی حمایت از داوطلبان، همگان را به احترام و توجه بیشتر به امنیت و سلامت تمام داوطلبان دعوت می کنیم.
شاید سالها بعد، از جمع ما هیچ کسی نیست تا از امروز حرفی به میان آورد. ما همه تبدیل به احساس خواهیم شد و این حس را در هوا جاری خواهیم کرد. در زمان، در دوران…، اما چه افتخار انگیز است اگر بگوییم، اصوات این احساس بجا مانده از نسل ما، برای فعالین در زمینه بهبود شرایط جهانی، مقابله با جنگها و شیوع بیماریها و ایجاد صلح و سازش و کامیابی کشورها به ویژه ملل فقیر و درگیر جنگ پیش از آنکه کشته شدن و رفتار ظالمانه با داوطلبان امدادگر در جنگهای اخیر منطقه و سوانح غیرطبیعی را محکوم کند، خواستار تضمین ایمنی آنان و قدردان تلاش و ایثارشان برای به ارث گذاشتن محبت و بخشش در جامعه خشونت زده امروز باشیم.
با امید آنکه تمام سکنه زمین روزی به این نها جهانی بپیوندند.»
همچنین فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در مراسم امضای بیانیه اصحاب هنر و پیوستن هنرمندان به جنبش جهانی حمایت از امدادگر داوطلب گفت: در پی جنگهای اخیر در سوریه تعداد بسیار زیادی از امدادگران مورد خشونت و آزار قرار گرفتند که جنبش جهانی حمایت از امدادگران داوطلب در واقع به منظور حمایت از آنها تشکیل شده و این جنبش ابتدا در سراسر جهان شروع شد که در آن همه اقشار مختلف از امدادگران حمایت کردند.
وی با بیان اینکه این جنبش از روز نوزدهم آگوست روز بشردوستی آغاز شد، افزود: تا امروز بسیاری از اقشار مختلف در کشور نیز از این جنبش حمایت کردند خبرنگاران نیز مراتب حمایت خود را از داوطلبان امدادگر به عمل آوردند.
رافع تصریح کرد: امروز نیز جمعی از هنرمندان چون داریوش ارجمند، بهمن دان و همچنین ورزشکارانی چون فرشید صمدی قهرمان دوی ماراتن با حضور خود حمایتشان را از این جنبش جهانی اعلام می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: داوطلبان در تمام نقاط جهان مصون هستند و نباید مورد خشونت و آزار قرار بگیرند امیدواریم که چنین فعالیتهایی ادامه پیدا کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهره ها/ هنرمندان و ورزشکارانی که قطعنامه جنبش هلال احمر را امضا کردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X