معاون استاندارخراسان شمالي: دانشگاه ها به سمت مهارت افزايي حركت كنند

محمدرحيم نوروزيان يكشنبه شب در آيين تجليل از استادان نمونه دانشگاه جامع علمي - كاربردي در بجنورد اظهار كرد: دانشگاه ها نبايد در مسير مدرك گرايي قرار گيرند و از ظرفيت استعدادهاي خلاق جوانان براي پيشرفت و توسعه استفاده لازم را ببرند.
وي بي مهارتي نيروي كار را مشكل عمده صنعت در استان عنوان و بيان كرد: افزايش كارآمدي نيروي جوان يكي از ضروريات است كه دانشگاه ها مي توانند در اين راستا به اقتصاد استان كمك كنند.
معاون سياسي امنيتي استاندارخراسان شمالي افزود: اگر دانشگاه ها مهارت ورزي را در اولويت كاري خود قرار دهند مي توانند خراسان را متحول كنند هرچند كه همياري ساير دستگاه ها با دانشگاه ها لازم است.
وي از كارآفريني هم به عنوان يك حلقه مفقوده در اقتصاد استان نام برد و عنوان كرد: دانشگاه ها مي توانند با كاربردي كردن تحصيل و تجربي كردن تحقيقات دانشگاهي روحيه كارآفريني را در دانشجويان تقويت كنند.
سرپرست دانشگاه علمي كاربردي خراسان شمالي نيز در اين مراسم گفت: دانشگاه جامع علمي استان توانسته است در چهار گروه صنعت كشاورزي مديريت و فرهنگ دانش آموختگان زيادي را به بازار كار معرفي كند.
امين جودت افزود: دانشگاه جامع علمي كاربردي استان ، هفت هزارو 674 نفر دانشجو جذب كرده است كه از اين ميزان سه هزارو 600 نفر تاكنون دانش آموخته شده اند.
وي خاطرنشان كرد: هدف دانشگاه جامع، فراهم آوردن موجبات مشاركت سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي دولتي و غيردولتي براي آموزش نيروي انساني متخصص و مورد نياز بخش‌هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور مي‌باشد به نحوي كه دانش‌آموختگان بتوانند براي فعاليتي كه به آن‌ها محول مي‌شود، دانش و مهارت لازم را كسب كنند
در اين مراسم از استادان نمونه باشگاه جامع علمي كاربردي تحليل شد.
6003/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندارخراسان شمالي: دانشگاه ها به سمت مهارت افزايي حركت كنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X