کشورهای نوردیک و بالتیک: باید برای بروز بحران احتمالی در شمال اروپا آماده بود

کشورهای نوردیک و بالتیک: باید برای بروز بحران احتمالی در شمال اروپا آماده بود

ایرنا/ رویترز از اسلو گزارش داد : وزیران دفاع سوئد ، نروژ، فنلاند ، دانمارک و ایسلند در بیانیه مشترکی گفتند : به دلیل عملکرد روسیه ، شمال اروپا باید مهیای بحران ها یا حوادث احتمالی باشند.

این خبرگزاری افزود، کشورهای نوردیک روز پنجشنبه روسیه را بزرگترین چالش امنیتی اروپا دانسته و موافقت کردند مناسبات دفاعی و همبستگی بیشتری با کشورهای بالتیک با هدف افزایش امنیت منطقه از طریق بازدارندگی برقرار کنند.

در این بیانیه که در روزنامه آفتنپستن به چاپ رسید آمده است : رهبران روسیه نشان داده اند که آماده استفاده عملی و موثر از ابزار نظامی به منظور رسیدن به اهداف سیاسی خود هستند حتی زمانی که این کار ناقض اصول قوانین بین المللی باشد.

این وزیران گفتند : فعالیت نظامی و اطلاعاتی فزاینده ای در بالتیک و در مناطق شمالی ما جریان دارد. ارتش روسیه ما را در امتداد مرزهایمان به چالش کشیده و چندین مورد تعرض مرزی در بالتیک صورت گرفته است .

فنلاند هم مرز روسیه و سوئد عضو ناتو نیستند ولی همکاری خود را با این پیمان نظامی افزایش داده و این بیانیه مشترک یک پاسخ به روسیه است.

این وزیران گفتند: اقدامات روسیه بزرگترین چالش برای امنیت اروپا است. تبلیغات و مانور سیاسی روسیه به ایجاد نفاق در بین کشورها و داخل سازمانهایی چون ناتو و اتحادیه اروپا کمک می کند.

وزارت دفاع نروژ اعتبار این بیانیه را تایید کرد و گفت که طی روزهای آینده در روزنامه های مهم کشورهای نوردیک انتشار خواهد یافت .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشورهای نوردیک و بالتیک: باید برای بروز بحران احتمالی در شمال اروپا آماده بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X