مسئوليت برگزاري مراسم ارتحال امام به مديريت بحران واگذار شده است

جمشيد انصاري شامگاه يكشنبه در جلسه ستاد ارتحال امام خميني(ره) افزود: در سطح استان ها مسئوليت برگزاري مراسم ارتحال با اداره هاي كل مديريت بحران است.
وي يادآورشد: اين سازمان امكانات و تجهيزات لازم براي مديريت تعداد انبوه زائراني كه بناست به مرقد امام راحل بروند و يا در مراسم هاي عزاداري شركت كنند را در اختيار دارد.
انصاري اظهار كرد: از سوي ديگر اجراي درست اين مسئوليت واگذار شده، مي تواند تمريني براي خود اين سازمان براي نحوه مديريت بحران هاي احتمالي باشد.
استاندار زنجان به وجود كميته مراسم اشاره كرد و مسئوليت اصلي آن را برگزاري مراسم هايي كه كانون هاي اصلي آن را مردم تشكيل مي دهند، برشمرد.
وي خاطرنشان كرد: روش برگزاري مراسم ارتحال همان شيوه اي است كه طي سال هاي قبل وجود داشت.
انصاري مراسم اصلي مربوط به ارتحال امام خميني(ره) را روز 14 خرداد برشمرد و بر لزوم اصرار نكردن بر خروج دسته عزاداري در اين روز تاكيد كرد.
استاندار زنجان گفت: 14 خرداد مصادف با روز جمعه است و نمي توان تغييري در برنامه نماز جمعه ايجاد كرد و از سوي ديگر مقصد دسته عزاداري نيز به طور معمول حرم امامزاده سيد ابراهيم(ع) است.
وي اضافه كرد: در صورتي كه دسته عزاداري خارج شود و به سمت امامزاده حركت كند، مردم زمان كافي براي حضور در مراسم سخنراني در مصلا و شركت در نماز جمعه را نخواهند داشت.
انصاري پيشنهاد كرد، هياتي كه بناست در حسينيه اعظم مراسم عزاداري برگزار كند، مراسم خود را به مصلا منتقل سازد تا علاوه بر استفاده از مراسم سخنراني، مردم در نماز جمعه نيز حضور داشته باشند.
جانشين فرمانده سپاه انصارالمهدي(عج) استان زنجان نيز در اين مراسم از آمادگي اين نهاد براي اعزام شش هزار نفر به مرقد امام راحل خبر داد و تعداد افراد اعزام شده در 14 خرداد سال قبل را شش هزار و 32 نفر برشمرد.
هر ساله به مناسبت سالروز ارتحال امام خميني(ره) دسته عزاداري از حسينيه اعظم زنجان خارج شده و به سمت حرم امامزاده سيد ابراهيم(ع) حركت مي كند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئوليت برگزاري مراسم ارتحال امام به مديريت بحران واگذار شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X