دانشگاه الزهرا (س) به قطب علمی ‌تربیت بدنی و مطالعات زنان تبدیل می‌شود

دانشگاه الزهرا (س) به قطب علمی ‌تربیت بدنی و مطالعات زنان تبدیل می‌شود

مهرخانه/ 40 درصد دانشجویان ما را دانشجویان کارشناسی‌ارشد تشکیل می‌دهند و در دو سال گذشته چشم‌انداز خوبی برای دانشگاه الزهرا (س) ترسیم شده و قرار است در سال 1404 این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه جامع زنان در سراسر جهان مطرح شود.

جشن پنجاهمین سال تأسیس دانشگاه الزهرا (س) و بیستمین سال تأسیس انجمن دانش‌آموختگان این دانشگاه، عصر دیروز در دانشگاه الزهرا برگزار شد.
در ابتدای این همایش انسیه خزعلی اظهار داشت: در هر اداره‌ای که فارغ‌التحصیلان دانشگاه الزهرا (س) حضور داشتند، قدم گذاشتم، رؤسا به من عنوان می‌کردند که بهترین و مسئولیت‌پذیرترین کارمندان ما دانش‌آموختگان این دانشگاه هستند.
وی به فعالیت‌های دانشگاه الزهرا (س) در این 50 سال اشاره کرد و گفت: دانشگاهی که با سه رشته روانشناسی، زبان‌های خارجه و فنون خانه‌داری در سال 42 تأسیس شد، روزبه‌روز در حال گسترش و توسعه و رشد کیفی و کمی ‌است و در حال حاضر 10 دانشکده دارد که دو دانشکده آن در تابستان امسال افتتاح شد.
خزعلی با بیان اینکه دانشگاه الزهرا (س) دانشگاهی است که همه رشته‌های غیرپزشکی کشور را در مقاطع محتلف پوشش می‌دهد، ادامه داد: 40 درصد دانشجویان ما را دانشجویان کارشناسی‌ارشد تشکیل می‌دهند و در دو سال گذشته چشم‌انداز خوبی برای دانشگاه الزهرا (س) ترسیم شده و قرار است در سال 1404 این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه جامع زنان در سراسر جهان مطرح شود.

دانشگاه الزهرا (س) به قطب علمی ‌تربیت بدنی و مطالعات زنان تبدیل می‌شود

به گفته وی دانشگاه الزهرا (س) قرار است به عنوان قطب تربیت بدنی بانوان و مرجعیت مطالعات زنان شناخته شود.
رئیس دانشگاه الزهرا (س) افزود: در سال گذشته رتبه دانشگاه الزهرا (س) 10 پله صعود کرد و توانستیم در زمره یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور قرار بگیریم و در چشم‌اندازمان است که این دانشگاه به عنوان انتخاب نخست دختران ایران به دلیل شرایط و موقعیت علمی آن ‌قرار بگیرد.
خزعلی تصریح کرد: بعد از 17 سال، در سال گذشته توانستیم تشکیلات دانشگاه را بازنگری کنیم و اولین منشور اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه الزهرا (س) به تصویب رسید و دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی برگزار شد و شورای راهبردی آن از اول مهرماه سال جاری برنامه عملیاتی این منشور را در گروه‌ها و دانشکده‌ها اجرایی می‌کند.

توجه به توسعه علم و توانمندسازی زنان
وی در پایان با اشاره به فعالیت مجمع خیرین دانشگاه الزهرا (س) تصریح کرد: مجمع خیرین دانشگاه تنها نیاز مستمندان را برطرف نمی‌کند، بلکه به توسعه علم و توانمندسازی زنان این کشور که نیمی ‌سازنده و اثرگذار کشور هستند نیز می‌پردازد و ما در بخش پژوهش و امور عمرانی و توسعه کمی ‌و کیفی دانشگاه، با همین نگاه مجمع خیرین را تأسیس کردیم و در بخش عمرانی توانستیم سلف دانشگاه، آمفی‌تئاتر، خانه علم و فرهنگ و دانشکده هفت طبقه مدیریت را تأسیس کنیم و همه هیئت رئیسه و بسیاری از اساتید این دانشگاه را زنان تشکیل می‌دهند.

انتظارات انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه الزهرا (س) از دولت یازدهم
پس از آن دبیر انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه الزهرا (س) به بیان گزارشی از عملکرد این انجمن پرداخت و اظهار داشت: انجمن دانش‌آموختگان به همت جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه در سال 73 به عنوان یک انجمن غیردولتی کار خود را آغاز کرد و در آن زمان دانشگاه الزهرا (س) سی ساله بود و فعالیت‌های این انجمن شامل تأسیس صندوق قرض‌الحسنه و اعطای وام، برپایی همایش و نمایشگاه، تورهای تفریحی و زیارتی و برگزاری کلاس‌های تخصصی است.
پروین داداندیش ادامه داد: این انجمن چهار کمیته فرهنگی- اجتماعی، آموزش و پژوهش، اقتصادی و اشتغال‌زایی و خیرین را تشکیل داده و هم‌زمان وظیفه مهم دانش‌افزایی و به روز رساندن اطلاعات تخصصی زنان دانش‌آموخته و برگزاری کارگاه‌های آموزشی را به عهده گرفته است.
وی با اشاره به این مطلب که انجمن در همه فعالیت‌هایش از نظر اقتصادی خودکفا بوده است، تصریح کرد: طی بیست سال گذشته مدیریت‌های مختلفی در آن فعالیت داشتند که با رأی مجمع عمومی ‌انتخاب شدند و سعی کرده‌ایم در حفظ، بقا و ارتقای انجمن با وجود کمبودها فعالیت کنیم.
داداندیش افزود: تاکنون حمایت‌های کمی ‌از سوی دولت‌های مختلف در رابطه با انجمن دانش‌آموختگان صورت گرفته و برخی اوقات با بی‌مهری دولت‌ها مواجه شدیم، ولی اکنون زمان آن است که با اتخاذ سیاست‌های جدی در دوره دولت تدبیر و امید بتوانیم فعالیت‌های انجمن را گسترش دهیم و نقش واقعی خود را ایفا کنیم.
دبیر انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه الزهرا (س) به بیان انتظارات خود از دولت یازدهم پرداخت و گفت: ما از دولت انتظار داریم که بخشی از امور که قابل واگذاری به بخش خصوصی است را در قالب برون‌سپاری به انجمن دانش‌آموختگان الزهرا (س) که یک تشکل غیردولتی است، بسپارد و از وزارتخانه‌های مختلف انتظار داریم ما را در انجام وظایف خود و دستیابی به هدف اصلی‌مان که بهره‌گیری از توانمندی‌های زنان تحصیل‌کرده و فعال دانشگاهی است، حمایت کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه الزهرا (س) به قطب علمی ‌تربیت بدنی و مطالعات زنان تبدیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X