گام به گام راه اندازی یک شغل خانگی

گام به گام راه اندازی یک شغل خانگی

خراسان/ دکتر جواد سخدری مدیر مرکز توسعه و نوآوری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و مدرس دانشگاه در گفت وگو با ما می گوید: هر فعالیت اقتصادی که قابلیت انجام در خانه دارد و مبتنی بر کارآفرینی است، یک کسب و کار خانگی است؛ و یک کارآفرین نمونه برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی موفق باید این مسیر را طی کند: گام اول ارزیابی هدف است. این که بدانم هدفم از ایجاد کسب و کار چیست؟ سرگرمی، تولید ثروت یا خودشکوفایی؟ چنانچه هدفم درآمدزایی بود، گام بعدی خودارزیابی است. یعنی بررسی کنم که ویژگی های شخصیتی یک کارآفرین موفق مثل خطر پذیری، تفکر خلاق، عملگرایی و هنر کار تیمی را دارم یا خیر.

اگر پاسخ مثبت بود، قدم سوم انتخاب حوزه کسب و کار است که براساس سرمایه های انسانی و اجتماعی شکل می گیرد. سرمایه متشکل از سر مایه به معنی فکر و پول است. چقدر پول دارم؟ چه تخصصی دارم؟ چه تجربیاتی دارم؟ و از طرفی دایره ارتباطاتم شامل خانواده و فامیل و دوستان چقدر عمیق و گسترده است. گام چهارم تشخیص فرصت در حوزه فعالیت است. فرصت یعنی هرگونه نیاز بی پاسخ یا ناقص پاسخ داده شده جامعه. باید مخاطبین را براساس سن، جنس، تحصیلات و شغل دسته بندی کنم و ببینم برای این قشر مثلا در حوزه صنایع دستی چه کار انجام نشده ای وجود دارد. قدم بعد بارش افکار و در عین حال غربال ایده هاست. بسنجم که کدام یک از فرصت ها، بازار بهتری دارند و نهایتا قدم ششم تنظیم برنامه تولید است. چقدر و چگونه تولید کنم؟ چگونه تبلیغ و چگونه توزیع کنم؟ یک کارآفرین موفق کسی است که فرصت ها را شناسایی و به بهترین شکل استفاده کند. ضمن این‌که در این راه نباید از نقش مهم و موثر آموزش و مشاوره غافل شد. آمارها نشان می دهند آن‌ها که در مسیر کارآفرینی با قوانین حقوقی این حوزه آشنا و تحت آموزش مهارت های ارتباطی و مدیریتی و بازاریابی قرار گرفته اند، هشت برابر موفق تر از بقیه هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گام به گام راه اندازی یک شغل خانگی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X