استاد تئاتر ایران: تئاتر باید خصوصی شود

 استاد تئاتر ایران: تئاتر باید خصوصی شود

بانی فیلم/ استاد تئاتر ایران گفت: این هنرنمایشی در ایران نیازمند فاصله گرفتن از نگاه دولتی و حرکت به سمت خصوصی شدن است و برای رونق و گسترش بیشتر چاره ای جز خصوصی شدن ندارد. احمدکامیابی مسک افزود: برای خصوصی شدن نیازمند بازنگری در قوانین فرهنگی و تئاتری کشور هستیم و در صورتی که قوانین با همکاری استادان خبره و اهل فن بازنگری شود می توانیم شاهد شکل گیری تئاتر خصوصی در کشور باشیم.
عضو هیات داوران بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی فارس گفت:شهر شیراز با فقر سالن های تئاتر مواجه است و نبود سالن به اهل تئاتر ضربه زده است. وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا در شهری به این بزرگی و شهرت حداقل ٣٠سالن وجود دارد اضافه کرد: نبود هماهنگی کافی میان دستگاه های فرهنگی موجب شده شهر شیراز از نظر تعداد سالن با مشکلات جدی مواجه شود.
کامیابی مسک ادامه داد:گروه های تئاتر و مسئولان زحمت خود را کشیده اند اما نبود یک پردیس تئاتری و اجرای آثار در سالن های مختلف، هم کار داوران را سخت کرده هم گروه های تئاتر را خسته کرده است. این استاد دانشگاه ابراز داشت:در صورت همکاری دستگاه های فرهنگی می توان عقب ماندگی شیراز در مورد کمبود سالن ها را جبران کرد. وی ادامه داد: ضعف نمایشنامه نویسی در همه کشور وجود دارد و این ضعف سالهاست که تئاتر ایران را تحت تاثیر قرار داده و تنها با آموزش می توان این مشکل را رفع کرد. این استاد دانشگاه ادامه داد: متن خوب یکی از نیازهای امروز تئاتر در جامعه ماست.
وی همچنین با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دانشگاه های تئاتر گفت:دانشگاه ها به خوبی تلاش خود را کرده اند اما تا سالن نباشد که آنها در آن کار کنند نتیجه ای از این آموزش ها نمی گیریم.
بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی فارس که از نوزدهم شهریور 93 در شیراز آغاز شده قرار است جمعه به کار خود پایان دهد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « استاد تئاتر ایران: تئاتر باید خصوصی شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X