نامه سران احزاب انگلیس درباره اعطای اختیارات بیشتر به پارلمان اسکاتلند

نامه سران احزاب انگلیس درباره اعطای اختیارات بیشتر به پارلمان اسکاتلند

تسنیم/ سران احزاب اصلی انگلیس در نامه سرگشاده‌ای متعهد شدند در صورت رای منفی مردم اسکاتلند به استقلال، اختیارات گسترده‌ای را به پارلمان اسکاتلند اعطا خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری آی‌تی‌وی، رهبران احزاب اصلی انگلیس نامه سرگشاده‌ای را امضا کردند که در آن متعهد شدند در صورتی که مردم اسکاتلند در همه پرسی روز پنجشنبه رای منفی به استقلال بدهند، اختیارات گسترده جدیدی را به پارلمان اسکاتلند اعطا کنند.

دیوید کامرون، اد میلیبند و نیک کلگ متعهد شدند که اسکاتلند خود حرف آخر را درباره میزان هزینه در زمینه خدمات درمانی ملی خواهد زد.

این در حالی است که کمپین حامیان استقلال اسکاتلند اعلام کردند که همه پرسی روز پنجشنبه تنها راه تضمین افزایش اختیارات مورد نیاز اسکاتلند است.

روز گذشته نیز "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که مخالفت با استقلال اسکاتلند برنامه‌های متحول کننده بیسابقه‌ای را برای مردم این منطقه به‌همراه خواهد داشت.

وی که به عنوان آخرین تلاش برای حفظ اسکاتلند تحت نظر پادشاهی متحد به آبردین در اسکاتلند سفر کرده بود گفت: خانواده ملت ما را از هم نپاشید.

کامرون تاکید کرد: و ما باید بسیار صریح باشیم. این قضیه بازگشتی ندارد. اگر اسکاتلند خواهان استقلال باشد، پادشاهی متحد چندپاره خواهد شد و ما برای همیشه راه خود را جدا خواهیم کرد.

نخست وزیر بریتانیا برای متقاعد کردن مردم اسکاتلند به مخالفت با استقلال گفت رای گیری روز پنجشنبه فقط برای مردم رای دهنده نیست بلکه برای فرزندان و نوه‌ها و نسل‌های بعد از آنها هم هست.

وی همچنین استقلال اسکاتلند را "طلاق دردناک" توصیف کرد.

"حزب ملی اسکاتلند" از ابتدای به قدرت رسیدن در این کشور اعلام کرده بود که استقلال اسکاتلند از پادشاهی متحده را به رأی خواهد گذاشت. این حزب بالاخره توسط "آلکس سالموند" وزیر اول اسکاتلند در پارلمان، زمان دقیق این همه‌پرسی را 18 سپتامبر (27 شهریور) اعلام کرد. در حالی که دولت مرکزی بریتانیا مخالف این همه‌پرسی است، اما از لحاظ قانونی، امکان جلوگیری از آن را ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامه سران احزاب انگلیس درباره اعطای اختیارات بیشتر به پارلمان اسکاتلند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X