گوناگون/ بشقاب‌های سفره پشت بام‌مان

گوناگون/ بشقاب‌های سفره پشت بام‌مان

جوان پارسی/ قدیم‌ترها که بچه بودم، یادم هست گاهی مهمانی‌ها روی پشت بام خانه‌ها برپا می‌شد. به جای بشقاب‌های یک نفره، طبقی در مقابل چند نفر می‌گذاشتند و با مهر و محبت، دسته جمعی غذا می‌خوردند. آن روز، بزرگ‌ترها به ما کوچک‌ترها می‌گفتند:
رزق ما از آسمان می‌آید، امروز هم پشت بام خانه‌هامان سفره شده و یک بشقاب برای همه می‌گذارند.
اما حالا دیگر کسی در پشت بام غذا نمی‌خورد باز هم غذاهایمان از آسمان می‌آید، اما از راه این بشقاب به خانه‌مان سرازیر می‌شود. همه باهم می‌نشینند و با حرص و ولع، غذای این بشقاب را می‌خورند!
قدیم‌ترها غذاخوردن‌مان چیزی طول نمی‌کشید. اما چرا غذاهای این بشقاب، تمامی ندارد؟ صبح تا شب، شب تا صبح پس کی سیر می‌شویم؟
قدیم‌ترها غذا خوردن روی پشت بام که تمام می‌شد، احساس می‌کردیم به هم نزدیک‌تر شده‌ایم. امروز وقتی از پای غذای این بشقاب بزرگ بلند می‌شویم، میان‌مان فرسنگ‌ها فاصله احساس می‌کنیم.
کاش زودتر بساط سفره پشت بام‌مان جمع می‌شد چقدر فرق است میان آسمان قدیمی‌ها و آسمان ما و چه زیبا گفته‌اند که هر چیز، قدیمی‌اش صفای دیگری دارد.
کجایید پشت بام‌های آسمانی؟!

دلمان برایتان تنگ است …

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گوناگون/ بشقاب‌های سفره پشت بام‌مان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X