فولادگر: تسویه بدهی ۴۰ هزار میلیاردی با تسعیر ارز تکرار اشتباه دولت گذشته/ مجلس مخالف است

فولادگر: تسویه بدهی ۴۰ هزار میلیاردی با تسعیر ارز تکرار اشتباه دولت گذشته/ مجلس مخالف است

تسنیم/ رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه در لایحه اخیر دولت تسعیر نرخ ارز برای پرداخت بدهی دولت به بانک مرکزی عنوان شده است، افزود: این موضوع مورد مخالفت نمایندگان مجلس است و دولت نباید اشتباه دولت گذشته را ادامه دهد.

حمید‌رضا فولادگر با اشاره به اینکه از امروز کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اصل 44 جلسات خود را برای بررسی لایحه پیشنهادی دولت برای خروج از رکود آغاز خواهد کرد، اظهار داشت: لایحه پیشنهادی دولت دارای نقاط قوت و ضعف بسیاری است که در نظر داریم در قالب کار کارشناسی به ارزیابی آن بپردازیم.

وی با بیان این که در لایحه دولت تسعیر نرخ ارز برای پرداخت بدهی دولت به بانک مرکزی عنوان شده است، افزود: این موضوع مورد مخالفت نمایندگان مجلس است زیرا این اقدام در دولت احمدی نژاد هم با انتقاداتی همراه بود که دولت یازدهم در صدد تکرار آن اشتباه است.

فولادگر اضافه کرد: در دولت گذشته پیش بینی شده بود تا 74 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به بانک مرکزی از محل تسعیر نرخ ارز پرداخت شود که در دولت یازدهم این رقم به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است این تصمیم نشان از آن دارد دولت نه تنها خواستار اصلاح تصمیمات غلط گذشته نیست بلکه به نوعی خود ادامه دهنده آنها است.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی با اشاره به اینکه علاوه بر این موضوع در ماده 20 لایحه دولت قانون اصل 44 دور زده شده است، گفت: در این ماده سازمان های توسعه ای حاکم بر قوانین شده است که این امر خلاف قانون است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: در لایحه خروج از رکود؛ دولت نظام بانکی را به نحوه قابل مناسبی برای حمایت از بخش تولید مورد توجه قرار داده است اما نمایندگان مجلس پیشنهاد می کنند تا موارد دیگری هم در این لایحه مد نظر قرار گیرد.

وی ضمن بیان این که در لایحه دولت فقط چند مورد از طرح حمایت از تولید مجلس منظور شده است، اظهار داشت: انتظار داریم تا بقیه موارد طرح حمایت از تولید نیز در این لایحه قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فولادگر: تسویه بدهی ۴۰ هزار میلیاردی با تسعیر ارز تکرار اشتباه دولت گذشته/ مجلس مخالف است » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X