مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:۳۰هزار تولیدکننده در ایران وابسته به صنعت پتروشیمی هستند

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:۳۰هزار تولیدکننده در ایران وابسته به صنعت پتروشیمی هستند

تسنیم / مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ۳۰هزار تولیدکننده در ایران وابسته به صنعت پتروشیمی هستند که نشان می‌دهد که برای توسعه پایین دستی پتروشیمی ، توسعه بخش بالادستی هم باید بی وقفه ادامه یابد.

عباس شعری مقدم در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست اظهار داشت: برگزاری نمایشگاههای تخصصی یکی از مهمترین ابزارهای معرفی توانمندی صاحبان صنایع است.

وی افزود: تا سال 81 صنعت پلاستیک کشور از داشتن چنین نمایشگاهی بی بهره بود، اما در سال 80 موضوع برگزاری نمایشگاهی متناسب با جایگاه رشد صنایع پلاستیک کشور با ابتکار آقای مهندس نعمت زاده در دستور کار قرار گرفت و اکنون نهمین دوره آن در حال برگزاری است.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: بر اساس برنامه تدوین شده برای توسعه صنعت پتروشیمی، تولید الفین ها علی الخصوص پروپیلن از گاز طبیعی در اولویت قرار گرفته که با توجه به ضریب نفوذ گسترده پروپیلن در صنایع پتروشیمی کشور، پیش بینی می شود با تولید این ماده زمینه احداث واحدهای متعدد پایین دستی در کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: تاکنون سالانه فقط 5 درصد هیدروکربور کشور را صنعت پتروشیمی مصرف کرده در حالی که بیش از 40میلیون تن تولیدات داشته و بیش از 40 درصد از صادرات غیرنفتی را در بر گرفته است، اکنون بیش از 30 هزار واحد تولیدی در کشور به تولیدات پتروشیمی کشور وابسته هستند، این نشان میدهد که برای توسعه پایین دستی پتروشیمی ، توسعه بخش بالادستی هم باید بی وقفه ادامه یابد.

شعری مقدم با بیان اینکه امروزه صنایع مختلفی وابسته به صنعت پتروشیمی هستند، گفت: در زمینه توسعه صنعت پتروشیمی اگرچه امروز شرایط بین المللی در سایه مذاکرات مدبرانه گروه مذاکره کننده کشور با اعضای 1+5 امیدوارکننده تر از گذشته شده است و بسیاری از شرکت های خارجی برای مذاکره و سرمایه گذاری در ایران اظهار تمایل نموده اند اما هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:۳۰هزار تولیدکننده در ایران وابسته به صنعت پتروشیمی هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X