پورمختار: پرونده هزار و 600 بورسیه دارای ایراد است/ تعیین تکلیف پرونده‌ها تا قبل از آغاز مهرماه

پورمختار: پرونده هزار و 600 بورسیه دارای ایراد است/ تعیین تکلیف پرونده‌ها تا قبل از آغاز مهرماه

خانه ملت/ رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس٬ با بیان اینکه عضویت دو تن از نمایندگان مجلس در کمیته بررسی تعیین مصادیق بورسیه‌ها در وزارت علوم با هدف اعمال جنبه نظارتی قوه مقننه بوده‌ است، تاکید کرد: تا قبل از مهرماه تکلیف بورسیه‌ها مشخص خواهد شد تا تکلیف کسانی که مجاز به ادامه تحصیل هستند قبل از مهرماه مشخص شود.

محمدعلی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری عضویت دو تن از نمایندگان در کمیته بررسی تعیین مصادیق بورسیه‌ها در وزارت علوم٬ گفت: این انتصاب با نظر مستقیم سرپرست وزارت علوم٬ تحقیقات و فناوری و در راستای جنبه نظارتی قوه مقننه بوده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما خودمان برای عضویت در کمیته بررسی پرونده‌های بورسیه‌ها در وزارت علوم نقشی نداشتیم و این انتخاب در راستای نظارت بر اقدامات و تصمیمات این کمیته با نظر مستقیم سرپرست وزارت علوم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه موضوع بورسیه‌ها و تخلفات آن در کمیسیون اصل نود مجلس مطرح و بررسی شده بود٬ افزود: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت شفاف سازی آن کمیته بررسی تعیین مصادیق بورسیه‌ها در وزارت علوم تشکیل شد که تاکنون نیز 2 جلسه آن با حضور سرپرست وزارت علوم و سایر اعضا برگزار شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری بررسی تخلف بورسیه‌ها در کمیسیون آموزش مجلس٬ گفت: به لحاظ اهمیت موضوع و نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید به درخواست سرپرست وزارت علوم بررسی پرونده بورسیه‌ها در قالب کمیته ای در وزارت علوم آغاز شد که نتایج این کمیته به طور حتم به اطلاع اعضای کمیسیون آموزش مجلس خواهد رسید.

پورمختار با بیان اینکه به طور حتم کمیته بررسی تعیین مصادیق بورسیه‌های در وزارت علوم مجموعه نگرانی‌هایی اعضای کمیسیون آموزش مجلس را در بحث بورسیه‌ها مدنظر قرار می‌دهند٬ افزود: نگرانی اعضای کمیسیون آموزش مجلس نگرانی ما نیز بوده و بدون ملاحظه این موضوعات تصمیمی در این کمیته گرفته نخواهد شد.

وی ادامه داد: به طور حتم اظهارنظرهای کمیسیون آموزش مجلس در تمامی تصمیم‌گیری‌های کمیته بررسی پرونده‌های بورسیه‌ها لحاظ خواهد شد تا کمترین چالش و تنش را شاهد باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه بررسی بورسیه‌ها تقریبا از سال 86 به بعد در کمیته بررسی پرونده‌های بورسیه‌های وزارت علوم صورت خواهد گرفت٬ تصریح کرد: در این کمیته تک تک پرونده‌ها برای شفاف‌سازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به آغاز سال تحصیلی این پرونده ها با جدیت در دست بررسی قرار گرفته است٬ گفت: تا قبل از مهرماه تکلیف این پرونده‌ها مشخص خواهد شد تا تکلیف کسانی که مجاز به ادامه تحصیل هستند قبل مهرماه معین شود.

پورمختار در پاسخ به این سوال که آیا هر 3 هزار پرونده بورسیه در کمیته تشکیل شده در وزارت علوم مورد بررسی قرار خواهد گرفت، افزود: تعداد بورسیه‌ها 3 هزار و 700 مورد است که 2100 مورد آن بدون اشکال بوده و بورسیه هزار و 600 نفر دارای ایراداتی است که پرونده آن‌ها در حال حاضر در کمیته در دست بررسی قرار دارد.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: جلسه بعدی کمیته بررسی پرونده‌های بورسیه‌ها در وزارت علوم روز شنبه (22 شهریور) برگزار می‌شود./

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پورمختار: پرونده هزار و 600 بورسیه دارای ایراد است/ تعیین تکلیف پرونده‌ها تا قبل از آغاز مهرماه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X