نیویورک‌تایمز: جدایی اسکاتلند، جدایی بریتانیا را در پی خواهد داشت

نیویورک‌تایمز: جدایی اسکاتلند، جدایی بریتانیا را در پی خواهد داشت

تسنیم/ استقلال اسکاتلند باعث خواهد شد اتحادیه اروپا بسیاری از آراء طرفداران خود را در داخل بریتانیا از دست بدهد، فرآیندی که در رفراندوم سال 2017 می‌‌تواند منجر به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شود.

به گزارش نیویورک ‌تایمز، دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، در واکنش به درخواست‌های راستگراها، شامل برخی اعضای حزب خودش، برای خروج از اتحادیه اروپا تصمیم گرفت رفراندومی را در سال 2017 برگزار کند.

رأی دهندگان اسکاتلندی بیش از سایر نقاط بریتانیا حامی عضویت در اتحادیه اروپا بوده‌اند و استقلال اسکاتلند می‌تواند منجر به جدایی بخش اعظمی از حامیان اتحادیه اروپا از بریتانیا شود.

گراهام بی‌شاپ،‌ مشاور ادغام اروپایی در لندن، می‌گوید: "غیاب رأی‌دهندگان در رفراندوم سال 2017 به صورت واضحی موازنه را به ضرر اروپا به هم خواهد زد."

ترکیب حزب کارگر نیز مسائل را پیچیده‌تر خواهد کرد. 41 نفر از 59 عضو اسکاتلندی پارلمان عضو حزب دموکرات هستند، و اگر آنها پس از استقلال پارلمان را ترک کنند، موازنه قوا به نفع حزب محافظه‌کار به هم خواهد خورد.

اما از طرف دیگر استقلال اسکاتلند برای حزب محافظه‌کار نیز تبعاتی در پی خواهد داشت. دیوید کامرون، رئیس‌ حزب محافظه‌کار که اصولا حاملی اتحاد با اروپا است، بخش اعظمی از اقتدار خود را از دست خواهد داد و احتمالا این امر به معنای پایان زندگی سیاسی‌اش نیز باشد. جایگزین احتمالی وی سعی خواهد کرد بخشی از خشم موجود در رده‌های مختلف حزب را با دامن زدن به بدبینی نسبت به اتحادیه اروپا کمتر سازد.

بر اساس پیمان لیسبون هر یک از کشورهای عضو می‌تواند اتحادیه اروپا را ترک کند. بریتانیا می‌تواند هرگاه که خواست از اتحادیه اروپا جدا شود اما اگر در صورتی که این کار بر اساس مفاد مورد توافق انجام ندهد، به مدت دو سال دیگر تابع قوانین اتحادیه اروپا خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیویورک‌تایمز: جدایی اسکاتلند، جدایی بریتانیا را در پی خواهد داشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X