سازمان امنیت داخلی آلمان: داعش خطر روزافزونی را برای آلمان و اروپا ایجاد کرده است

سازمان امنیت داخلی آلمان: داعش خطر روزافزونی را برای آلمان و اروپا ایجاد کرده است

تسنیم/ سازمان فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان با اشاره به اینکه تا به حال حدود ۳ هزار اروپایی به گروه داعش پیوسته اند، این گروه تروریستی را خطر روزافزونی برای آلمان و اروپا دانست.

به نقل از نشریه "دی سایت"، بر اساس ارزیابی اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان که سازمان امنیت داخلی هم نامیده می شود (( BfV تا به حال حدود 3 هزار اروپایی به گروه تروریستی داعش و متحدان آن پیوسته اند. این خبر
را "هانس گئورگ ماسن"، رئیس اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان اعلام کرد.

به گفته وی تنها در چند هفته گذشته افراد زیادی از راه ترکیه به عراق و سوریه سفر کرده اند که اکثر آن ها زیر سی سال سن دارند. همچنین از آلمان نیز بیش از 400 جهادی به مناطق بحرانی سفر کرده اند.

بر اساس اطلاعات ماسن حداقل 125 نفر از این افراطی ها به آلمان برگشته اند که 25 نفر از آن ها آشکارا در عملیات های تروریستی شرکت داشته اند.

"ماسن" همچنین گفت که داعش خطرروزافزونی را برای آلمان و اروپا ایجاد کرده است. هر چقدر غرب قدرتمندانه تر در عراق و سوریه درگیر می شود، خطر این تروریست ها برای اروپا هم افزایش می یابد. داعش متفاوت با چند ماه گذشته
به یک گروه جهادی جهانی تبدیل شده است. اهداف این گروه تروریستی دیگر تنها به عراق و سوریه محدود نمی شود. آلمان در حال حاضر در تیررس این گروه تروریستی قرار دارد.

جرج ماسن همچنین درباره اینکه اروپاییانی که به مناطق بحرانی سفر می کنند اکثرا به افراط گرایی روی آورده و آموزش های تسلیحاتی می بینند ابراز نگرانی کرده و اظهار داشت: این گروه به خوبی شبکه بندی می شوند و هیچ ترسی
از ارتکاب جرم و جنایت در آلمان ندارند.

به گفته ماسن بر اساس ارزیابی های جدید 61 درصد از مردان و زنانی که از آلمان به این مناطق جنگی سفر می کنند شهروند آلمانی هستند و حدود 24 درصد آن ها تابعیت درجه دو و سه دارند. 40 نفر از آن ها نیز در سوریه جان خود را
از دست داده اند.

وی درباره برگشت این تروریست ها به اروپا هشدار داده و یک توجه ویژه و همکاری سازمان های اروپایی در این راستا را ضروری دانست.

"گویدو اشتاین برگ" از کارشناسان مسائل خاورمیانه موسسه علم و سیاست برلین احتمال می دهد که ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش بخواهد به اروپا حمله کند و بر این عقیده است که وی برای این منظور شمار زیادی از مبارزان اروپایی و ساختارها در اروپا را می مورد استفاده قرار خواهد داد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان امنیت داخلی آلمان: داعش خطر روزافزونی را برای آلمان و اروپا ایجاد کرده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X