میوه برخلاف شهریور ماه هر سال گران نشد/ حذف دلالان در میادین میوه

میوه برخلاف شهریور ماه هر سال گران نشد/ حذف دلالان در میادین میوه

ایسنا/ رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران تاکید کرد، قیمت میوه‌های تابستانی در شهریور هر سال گران‌تر می‌شد ولی امسال با توجه به حذف دلالان در میادین این قیمت‌ها افزایش نیافت.

حسین مهاجران اظهار کرد: با توجه به فعالیت دلالان در میادین هر ساله قیمت میوه‌ها در ماه آخر تابستان افزایش می‌یافت چون میوه‌ها توسط دلالان به سردخانه منتقل می‌شد ولی امسال این اتفاق نیفتاد.

وی در رابطه با گران شدن هندوانه در چند روز اخیر گفت: با توجه به اینکه قیمت هندوانه در سال جاری بسیار پایین بود و کفاف هزینه‌های کشاورز را نداد لذا در چند روز اخیر کمی قیمت این محصول افزایش یافت و در حال حاضر در میادین به قیمت 250 تا 300 تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران ادامه داد: در حال حاضر در فصلی قرار داریم که هندوانه به میزان کافی موجود است و هنوز هندوانه همدان در بازار وجود دارد و هندوانه دزفول نیز در راه است.

در مقابل گران‌فروشی چه کنیم؟
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در پاسخ به اینکه با مراجعه به مغازه‌های میوه‌فروشی که اقدام به گران‌فروشی می‌کنند چه اقدامی می‌توان انجام داد؟ گفت: مردم می‌توانند با تلفن اتحادیه به شماره 55662380 یا سامانه 124تماس بگیرند و هر نوع شکایت و اعتراض خود را به ما اعلام کنند تا سریعا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

مهاجران تاکید کرد: برای خرید میوه باید از بار فروشان دارای پروانه خرید شود که فاکتور با سربرگ صاحب حجره و نشانی، تاریخ، تلفن و مهر حجره را داشته باشند و قیمت محصول خریداری شده در فاکتور درج شده و به امضای بازرسان سازمان صنعت مستقر در درهای خروجی میدان رسیده باشد و سود مصوب قانونی که حداکثر 35 درصد است نیز رعایت شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میوه برخلاف شهریور ماه هر سال گران نشد/ حذف دلالان در میادین میوه » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X