مهارت زندگی/ چگونه جرات مند باشیم

مهارت زندگی/ چگونه جرات مند باشیم

آخرین خبر/ جرات مندی مهارتی است که نیازمند تمرین است. ممکن است برای شما آسان تر باشد که احساسات خود را نادیده بگیرید، بر سر دیگری فریاد بزنید یا رفتاری خاموش را در پیش بگیرید. اما جرات مند راهبرد بهتری است زیرا از شما و دیگران حمایت می کند. ما با جرات مندی ارتباط با خود و دیگران را ارتقا می بخشیم. ما تلاش نمی کنیم که منحصر به فرد بودن خود و دیگران را نادیده بگیریم. ما تلاش می کنیم که خود را فرد کاملی نشان دهیم. ما خودمان هستیم و به خود اجازه ابراز می دهیم
1. از کارهای کوچک آغاز کنید
شما هیچ گاه ازیک کوهستان بالا نخواهید رفت قبل از اینکه کتاب راهنمایی بخوانید و روی یک زمین صخره ای تمرین کنید. آماده نبودن شما را در آستانه شکست قرار می دهد. برای جرات مند بودن تلاش کنید در موقعیت هایی با تنش کمتر این مهارت را تمرین کنید. مثلا در رستوران بخواهید که در یک قسمت دیگر بنشینید یا رنگ نوشابه تان را عوض کنند. سپس در موقعیت های شغلی با همکار خود در مورد مسائل صحبت کنید.
2. یاد بگیرید نه بگویید
خیلی از افراد نگرانند که نه گفتن کاری بی ادبانه است. اینگونه نیست. بلکه قرار دادن محدودیت های منطقی برای داشتن روابط سالم امری ضروری به شمار می رود.
3. احساس گناه نداشته باشید
اگر شما تا به حال فردی منفعل یا موافق با هر شرایطی بوده اید ممکن است در آغاز امر احساس خوبی نسبت به جرئت مندی نداشته باشید. بدانید که جرئت مند بودن برای خوب زیستن ، حیاتی است. رفتار جرات مندانه که شامل حمایت از خود و دیگران به روشی احترام آمیز است، امری اشتباه نیست بلکه یک خود - حمایتگری سالم به شمار می رود. شاید برایتان پیش آمده باشد که از جرات مندی خود احساس گناه کرده باشید. مثلا ممکن است فکر کنید "من آدم بدی هستم که به دوستم پول قرض ندادم." بهتر است که فکر خود را با یک فکر مثبت جایگزین کنید مثلا " من با توجه به شرایط اقتصادی خود امکان قرض دادن نداشته ام."
هم چنین تنفس عمیق می تواند در رها شدن نگرانی ها و اضطراب به شما کمک کند. اگر هنوز برای شما دشوار است که رفتار جرات مندانه داشته باشید می توانید این رفتار را با افراد خانواده خود تمرین کنید.
4. احساسات و نیازهای خود را ابراز کنید
فکر نکنید که همه به طور اتوماتیک می دانند شما به چه چیز نیار دارید. لازم است که به طور واضح، صادقانه و احترام آمیز به آنها بگویید چه خواسته ای دارید. فرض کنید خانم خانه داری هستید که از انجام کارهای خانه خسته شده اید. به جای آنکه بگویید: "چقدر شما بی نظم و بی مسئولیت هستید" می توانید بگویید" من از کارهای خانه خسته شده ام و نیاز به استراحت دارم. از شما می خواهم که بقیه کارها را انجام دهید."
مطالب

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهارت زندگی/ چگونه جرات مند باشیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X