مفید کیایی نژاد، نماینده مجلس و عضو هیات نظارت بر صدا و سیما: مگر نمایندگان زن بچه و تعطیلات ندارند!

مفید کیایی نژاد، نماینده مجلس و عضو هیات نظارت بر صدا و سیما: مگر نمایندگان زن بچه و تعطیلات ندارند!

آرمان/ متن پیش رو در ارمان نتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

گزارش صدا و سیما از تعطیلات مجلس باعث شد تا برخی نمایندگان و در راس آن رئیس جلسه عنلی روز گذشته یعنی محمد رضا باهنر گلایه‌های خود را در صحن علنی اینچنین عنوان کنند که از این سازمان انتظار نمی‌رفت و نباید اینچنین در بوق تعطیلی مجلس می‌دمید. اعتراضاتی که باعث شد تا روزنامه آرمان در همین رابطه به گفت‌وگو با مفید کیایی نژاد، عضو کمیسیون فرهنگی و عضو هیات نظارت بر صدا و سیما بپردازد. گفت‌وگویی که طی آن کیایی نژاد چون دیگر نمایندگان مجلس به فعالیت بی‌دریغ نمایندگان اشاره داشته و به صراحت می‌گوید: مگر نمایندگان خانواده ندارند و نباید به آنان نیز برسند. زن و بچه آنان نیز حق دارند که تفریح داشته باشند. خود بنده بس که درگیر کارهای مجلس بوده‌ام مورد گلایه زن و بچه‌ام قرار گرفته‌ام چون وقتی نداشتم برای آنان صرف کنم. تعطیلات که فقط برای دیگران نیست. ما هم باید مانند دیگران در کنار خانواده مان باشیم.

دیروز در صحن علنی مجلس برخی نمایندگان نسبت به گزارش صدا و سیما درباره تعطیلات مجلس معترض بودند. به نظر شما این گزارش تا چه اندازه با واقعیت تطابق داشت؟
درست نبود اینکه بیایند و چنین حرف هایی را درباره نمایندگان مجلس بزنند و طوری نشان دهند که نمایندگان هیچ کاری انجام نمی‌دهند یا همواره در تعطیلات هستند. خود بنده از این تعطیلات سه هفته‌ای آخر تابستان فقط 2 روز را به کارهای شخصی اختصاص دادم.
یعنی می‌گویید این گزارش نمایندگان را زیر سوال برده است؟
اشاره به تعطیلات مجلس آن هم با این شکل و شمایل اذهان عمومی را اینچنین جهت می‌دهد که مجلس زمان زیادی در تعطیلات است یا نمایندگان هیچ کاری در حوزه‌های انتخابیه انجام نمی‌دهند در حالی که اصلا اینچنین نیست.
برخی از نمایندگان از آغاز تعطیلات مجلس تلفن همراه خود را تا نخستین جلسه صحن بعد از تعطیلات خاموش می‌کنند. یعنی حتی جواب تلفن هم نمی‌دهند. آیا این به معنای دوری نمایندگان از وظایف نمایندگی شان در تعطیلات است؟
اینکه دلیل نمی‌شود. شاید زمانی که تماس گرفته بودید در جلسه یا سمینار یا دیدار مردمی بودند. خود بنده هر زمان که وارد جلسه‌ای می‌شوم تلفن همراه خودم را خاموش می‌کنم و از کسانی که در جلسه با تلفن همراه خود صحبت می‌کنند ناراحت می‌شوم.
یعنی تمام وقت در جلسه، سمینار و دیدار مردمی هستند؟
در حوزه‌های انتخابیه کارها زیاد است.
چرا وقتی یک خبرنگار با نماینده تماس می‌گیرد آن نماینده هیچ توضیحی نمی‌دهد تا چنین شایعاتی برطرف شود؟
شاید حرف شما درست باشد. وظیفه خبرنگار پرسیدن و وظیفه نماینده پاسخ دادن است ولی بیایید واقعیات را ببینیم که همه تعطیلات دارند. بالاخره نماینده نیز مانند دیگران احتیاج به استراحت ، تفریح و صرف وقت برای انجام کارهای عقب مانده شخصی دارد. مگر نمایندگان، خانواده ندارند و نباید به آنان نیز برسند. زن و بچه آنان نیز حق دارند که تفریح داشته باشند. خود بنده از بس درگیر کارهای مجلس بوده‌ام مورد گلایه زن و بچه‌ام قرار گرفته‌ام، چون وقتی نداشتم برای آنان صرف کنم. تعطیلات که فقط برای دیگران نیست. ما هم باید مانند دیگران در کنار خانواده مان باشیم. خودم در طول این سه هفته که مجلس تعطیل بود فقط 2 روز برای دیدن پدرم به قم رفتم وگرنه باقی روزها را درگیر کارهای حوزه انتخابیه بودم. بنده در همین تعطیلات سفر به مشهد داشتم ولی همین سفر هم در باب ماموریت کمیسیون فرهنگی بود که در طول آن بیشتر صرف بازدید از برنامه‌های اجرایی و جلسات شد. حتی در آنجا جلسه مشترکی با دوستان کمیسیون برنامه و بودجه برگزار کردیم. حال درست است که بگوییم برخی نمایندگان فقط صرف زیارت به مشهد رفتند؟
شما عضو شورای نظارت بر صدا و سیما شده‌اید. آیا تا الان صحبتی برای تذکر شده است ؟
دیروز که در صحن علنی هم آقای باهنر و هم برخی نمایندگان انتقاداتی داشتند. خود آقای باهنر که انتظار برخورد بهتری از صدا و سیما با این موضع داشتند. ولی فکر نکنم برخوردی بالاتر از این انتقادات صورت بگیرد و احتمال آن را بعید می‌دانم و در حد همین گلایه‌ها خواهد ماند.
برخی نمایندگان انتقاداتی را طی یک سال اخیر به رفتار صداوسیما داشتند و همچنین ادعا می‌کردند که این سازمان خودرا درپاره ای مواردپاسخگوی مجلس نمی‌دانند. تا چه اندازه با این ادعا موافق هستید؟
اتفاقا از آن جایی که بنده در کمیسیون فرهنگی عضو هستم تاکنون جلسات مکرری با آقای ضرغامی داشتیم که ایشان همواره استقبال خوبی از انتقادات و پیشنهادات داشته‌اند.
تا پیش از اینکه عضو هیات نظارت بر صدا و سیما شوید از منظر یک نماینده مهم‌ترین ضعف این هیات را در چه مسائلی می‌دیدید؟
یک سری مشکلات و گرفتاری‌ها وجود دارد که با موازین قانونی تطابق ندارد. اما درباره اینکه چه سازو کاری باید اجرایی شود یا چه برنامه‌ای در دستور کار قرار گیرد، فعلا نمی‌توانم اظهارنظر کنم زیرا بنده اگرچه دو سال در سازمان صدا و سیما فعالیت داشتم ولی هیچ گاه عضو هیات نظارت بر این سازمان نبودم و باید ببینیم دوستان قضایی و دولتی چه نظری درباره مباحث دارند تا بعد بتوانم اظهارنظر دقیق کرده و وارد عمل شوم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مفید کیایی نژاد، نماینده مجلس و عضو هیات نظارت بر صدا و سیما: مگر نمایندگان زن بچه و تعطیلات ندارند! » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X