وزارت امور اقتصادی و دارایی: شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در کشور توسط دولت تسهیل می‌شود

وزارت امور اقتصادی و دارایی: شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در کشور توسط دولت تسهیل می‌شود

تسنیم/ مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت قصد دارد رفع دغدغه‌های سرمایه‌گذاران خارجی را به‌عنوان استراتژی‌ و راهبرد خود در جذب سرمایه‌گذاری قرار دهد.

ابوالفضل کوده‌ای پیش از ظهر امروز در همایش علمی - تخصصی سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در شهرکرد، اظهار کرد: در حوزه جذب سرمایه‌گذاران خارجی فاکتورها و عوامل مهمی درگیر هستند که می‌توان به‌عنوان بسترسازی و الزامات
و ضرورت‌های اجرایی کار آن‌ها را دسته‌بندی کرد.

وی افزود: گام اول شناسایی، طراحی و مهندسی پروژه‌ها و طرح‌هایی است که قابلیت ارائه و عرضه به سرمایه‌گذاران خارجی را داشته باشد برای آنکه آن‌ها را ترغیب کنیم تا پروژه‌های ما را بررسی و مطالعه کنند و به‌دنبال آن وارد انعقاد
قرارداد و سرمایه‌گذاری شوند.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: این فرآیند و پروسه به‌عنوان یکی از استراتژی‌ها و راهبردهای ما محسوب می‌شود که از صاحب‌نظران طرح‌ها در بخش خصوصی و بخش دولتی بخواهیم فرصت‌های
سرمایه‌گذاری خود را طراحی کنند و در چارچوب استانداردهای بین المللی تدوین کنند و سپس دولت در بخش درگیر بتواند متناسب با ظرفیت‌ و ماهیت پروژه مدل‌های مناسب آن‌ها را تعریف کند.

کوده‌ای افزود: نگاه دیگری که دولت قصد دارد در جذب سرمایه‌گذاری به‌عنوان راهبرد خود قرار دهد، رفع دغدغه‌های سرمایه‌گذاران خارجی است.

وی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته شاهد رفع محدودیت‌های بین المللی به‌طور چشمگیری بوده‌ایم، گفت: امیدواریم بتوانیم مقررات قانونی و ارائه خدمتمان به‌گونه‌ای باشد که هم دغدغه مربوط به امنیت سرمایه‌گذاری و هم دغدغه
مربوط به سودآوری پروژه‌ها را رفع کنیم.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در گام اول رفع این دغدغه‌ها وظیفه حاکمیت و دولت است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران با برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و اطلاع‌رسانی در سطوح مختلف متوجه
می‌شوند که کشور ما دارای چه ظرفیت‌هایی است و مزیت‌های نسبی و رقابتی آن چیست.

کوده‌ای گفت: سرمایه‌گذاری خارجی از سال 72 تاکنون فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است و شرایط بین المللی در این موضوع تأثیرگذار بوده است.

وی افزود: در سالیان اخیر بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی در کشور ما از کشورهای اروپایی، آسیایی و کشورهای همسایه بوده‌اند.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: به‌منظور بهره‌گیری اصولی و حرفه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران خارجی باید یکسری از الزامات را رعایت کنیم و ظرفیت‌سازی‌‌های لازم را انجام دهیم.

کوده‌ای گفت: این نشست‌ها اگر به‌صورت نظاموند و هدفمند باشند و منجر به ارائه یک نقشه راه اصولی و مناسب شود و تأثیری در فعالان بخش خصوصی و دولت برای بهبود شاخص‌های کسب و کار داشته باشد قطعاً تأثیرگذار است.

وی گفت: چهارمحال و بختیاری به لحاظ ظرفیت‌ها در بخش گردشگری، معدن و صنایع تبدیلی استان بی‌نظیری است و دارای مزیت‌های نسبی متفاوت با سایر استان‌های کشور است.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این استان به ریاست استاندار شکل گرفته است و می‌تواند منشأ خیر و خدمت‌رسانی در این استان باشد.

کوده‌ای خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر سرمایه‌گذاران خارجی تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری در این استان اعلام کرده‌اند و امیدواریم با حمایت دولت و بخش خصوصی و همدلی به سمتی برویم که شاهد حضور هرچه بیشتر این
سرمایه‌گذاران در استان باشیم.

وی افزود: معضلات در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی را می‌توان در دو بعد داخلی و خارجی تعریف کرد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: در حال حاضر مشکل ما در بعد بین المللی به‌دلیل مشکلات انتقال سرمایه به کشور ناشی از تحریم‌های ظالمانه کشورهای غربی است.
کوده‌ای افزود: امیدواریم با بیشتر شدن هماهنگی بین دستگاه‌ها و ارتقای فرهنگ خدمت‌گزاری به مردم و سرمایه‌گذاران محدودیت‌های موجود در محیط کسب و کار کشور بهبود یابد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت امور اقتصادی و دارایی: شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در کشور توسط دولت تسهیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X